Dwaj młodzieżowcy Odry Opole wzięli udział w dzisiejszym – zwycięskim – spotkaniu kadry U-20 z Czechami.

Biało-Czerwoni pokonali rówieśników zza południowej granicy 3:0. Dzisiejszego popołudnia na stadionie łódzkiego Widzewa podopiecznym Jacka Magiery wystarczył niewiele ponad kwadrans, by ustalić rezultat. Gole strzelali zawodnicy wypożyczeni z Lotto Ekstraklasy do Fortuna 1 Ligi: Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań/GKS Katowice), Adrian Łyszczarz (Śląsk Wrocław/GKS Katowice) oraz – co odnotowujemy z dumą – Jakub Moder (Lech Poznań/Odra Opole).

Moder – podobnie jak Łyszczarz – na listę strzelców wpisał się dzięki skutecznie wyegzekwowanemu rzutowi karnemu. W 16. minucie wykorzystał „jedenastkę” wywalczoną przez Puchacza, czyli dobrego kolegę i… bywalca trybun przy Oleskiej 51. Kuba na boisku spędził 68 minut, po czym zmienił go David Kopacz. Cały mecz rozegrał z kolei w linii obrony Serafin Szota, wypożyczony do Opola z Zagłębia Lubin.

Była to trzecia kolejka Elite League, którą kadra traktuje jako etap przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw świata U-20 (ich gospodarzem będzie Polska). Po dwóch porażkach (Włochy, Szwajcaria), podopieczni trenera Magiery wreszcie zdobyli bramki i punkty. We wtotrek o 19:00 zmierzą się na wyjeździe z Holandią.