„800 książek na 800 lat Opola” – przynieś książkę na mecz z Legionovią i wymień ją na smycz Odry Opole!

Rok 2017 dla Opola, to wyjątkowy czas w historii, w którym obchodzimy rocznicę 800 lat istnienia miasta. Specjalnie z tej okazji kibice ze Stowarzyszenia Jedna Odra, będą prowadzić zbiórkę książek w ramach akcji „800 książek na 800 lat Opola”. Podczas ligowego spotkania Odra Opole – Legionovia Legionowo, można przekazać używaną lub nową książkę, która zostanie wręczona dla Forum Rodziców Szkół Polskich Rejonu Solecznickiego na Litwie.

– Pomysł wziął się całkowicie przypadkowo – mówi jeden z pomysłodawców akcji, Łukasz Wielichowski. W sierpniu ubiegłego roku, moja córka oglądała akurat jakiś film edukacyjny o szkolnictwie, w którym pojawił się wątek o zbiórce książek. Z miejsca przyszło mi na myśl, aby taką zbiórkę przeprowadzić wśród kibiców Odry, a jednocześnie połączyć ją z obchodami 800-lecia Opola. Napisałem do wielu bibliotek polskich za granicą i otrzymałem odzew od Pani Renaty Cytackiej z Forum Rodziców Szkół Polskich, iż chętnie przyjęliby książki od nas – podsumował Wielichowski.

Każdy kto postanowi przekazać książkę, otrzyma smycz Odry Opole, ufundowaną przez Energetykę Cieplną Opolszczyzny, wieloletniego partnera klubu. Książki muszą być wydane w języku polskim, a ich stan powinien być na tyle dobry, aby nasi rodacy na Litwie mogli z nich skorzystać.

Zachęcamy wszystkich kibiców do udziału w tej szczytnej akcji.

/ Graf. materiały SSOO “Jedna Odra”