Do tego pojedynku juniorzy Odry przystępowali bardzo mocno skoncentrowani i z dużym respektem dla przeciwnika.

Na szczęście gospodarze nie okazali się tak groźni jak przewidywali opolscy szkoleniowcy, ale – jak podkreślał trener Zmuda – mecz miał dwa oblicza.

Pierwszą bramkę Odra zdobyła dość łatwo w 5 minucie, ale już po kwadransie zmuszona była grać w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, za dwa rozmyślne faule, otrzymał ambitny, ale w tej sytuacji mało rozważny – Grzegorz Grabas.

Od tego momentu drużyna zagrała już jednak bardzo mądrze, cofnęła się i szukała okazji w kontrach. Efekty były bardzo dobre, drugi gol padł jeszcze w 1 połowie, po stałym fragmencie gry, a trzeci i czwarty, po kontratakach, w drugiej części spotkania. Polonia odpowiedziała tylko honorowym trafieniem.

Dzięki rozważnej i ofiarnej grze, mimo kontynuowania spotkania w osłabieniu przez 75 minut, Odra odniosła cenne zwycięstwo, więc po sześciu kolejkach nadal jest na szczycie Opolskiej Ligi Juniorów, minimalnie lepszym stosunkiem bramek wyprzedzając MKS Kluczbork (18 pkt., bramki 31-3/30-5). Na drugim i trzecim miejscu znajdują się: Pomologia Prószków i Stal Brzeg (15/15 pkt., bramki 30-5/19-5).

Brzeska Stal to najbliższy rywal Odry – już dzisiaj serdecznie zapraszamy na ten ważny i ciekawy pojedynek!

Polonia Głubczyce – Odra Opole 1:4 (0:2)

Bramki: Grabas, Salatycki, Gracz, Lakwa. Żółte kartki: Grabas x2, Rejowski.

Skład: Ziarko – Jagieła (Matynia), Krzyżowski, Bergandy, Olszacki – Pietruszka, kpt. (Ostrowski), Grądowski (Olejnik), Maraszek (Lakwa), Rejowski (Gracz), Grabas – Salatycki (Soforek).

Trenerzy: Grzegorz Zmuda, Tomasz Copik.