„5️⃣ pytań do …….” to cykl wywiadów z pierwszymi Trenerami naszych młodzieżówek.
W ostatnim wydaniu na nasze pytania odpowiedział szkoleniowiec zespołu Odry II Opole, legitymujący się dyplomem UEFA Elite Youtha A, Trener Adam Berbelicki. Zapraszamy ⤵️

[AKADEMIA ODRA OPOLE] 🎙️ Trenerze za nami runda jesienna sezonu 2022/23. Jak Pan ją oceni?
[ADAM BERBELICKI] 💬 Runda jesienna w naszym wykonaniu była dobra ale ja jako Trener nie jestem w pełni z niej zadowolony ze względu na potencjał zespołu jaki mieliśmy w tym okresie czasu. Przegraliśmy kilka spotkań które nie powinniśmy przegrać mając dużą przewagę piłkarską nad przeciwnikiem. To spowodowało stratę 5-6 punktów które w końcowym rozrachunku stawiłoby nasz zespół w znacznie lepszym położeniu jeśli chodzi o pozycję w tabeli czwartoligowej. Runda jesienna potwierdziła że nasz zespół należy do czołowych drużyn ligi a młodzi zawodnicy zyskali większą jakość piłkarską mierząc się na poziomie seniorskim. Zadowolony jestem z podejścia młodych piłkarzy których miałem do dyspozycji ale także z zawodników z kadry pierwszoligowej którzy również zasilali nasz zespół a sposób ich gry i podejście było na bardzo dobrym poziomie.

[AKADEMIA ODRA OPOLE] 🎙️ Z którego z jesiennych spotkań jest trener najbardziej zadowolony i dlaczego?
[ADAM BERBELICKI] 💬 Najbardziej zadowolony jestem z meczu wyjazdowego w Oleśnie gdzie na tamten moment mierzyliśmy się z zespołem który zanotował dobry start w sezonie i był w ścisłej czołówce ligi. Nasza drużyna była po bolesnej porażce z Graczami i w tym momencie nie mogliśmy skorzystać z kilku ważnych dla nas zawodników. To był też czas gdzie dokonywaliśmy bardzo ryzykownej zmiany na pozycji środkowego obrońcy i byliśmy nie do końca pewni czy ten manewr nam się powiedzie. Ostatecznie zagraliśmy bardzo dobre spotkanie a nowy młody środkowy obrońca obronił się umiejętnościami i stał się ważną częścią zespołu do końca rundy jesiennej.

[AKADEMIA ODRA OPOLE] 🎙️ Na co trener zwraca uwagę, współpracując z swoimi zawodnikami?
[ADAM BERBELICKI] 💬 Pracując z zawodnikami zwracam uwagę na sposób poruszania się na wszystkich pozycjach a także staram się aby podczas różnych momentów w grze wiedzieli w jakich sposób się ustawiać, jak chronić piłkę i jakie decyzje podejmować w różnych fazach gry.

[AKADEMIA ODRA OPOLE] 🎙️ Jak będą wyglądały przygotowania do rundy wiosennej?
[ADAM BERBELICKI] 💬 Przygotowania rozpoczniemy 16 stycznia i będziemy trenować cztery razy w tygodniu, a w okresie ferii szkolnych trenować będziemy pięć razy. Do rozpoczęcia rundy wiosennej w 4 lidze rozegramy sześć spotkań sparingowych a przeciwnikami będą: Polonia Nysa, LZS Bogacica, Rozwój Katowice, Podlesianka Katowice, Foto Higiena Gać i Raków Częstochowa U19

[AKADEMIA ODRA OPOLE] 🎙️ Jakie trener stawia sobie i zespołowi cel na rundę wiosenną?
[ADAM BERBELICKI] 💬 Chcemy przynajmniej utrzymać a najlepiej polepszyć wynik sportowy przy zachowaniu jakości piłkarskiej i w dalszym ciągu potwierdzać wysoką kulturę piłkarską na boisku i poza nim.

[AKADEMIA ODRA OPOLE] 🎙️Dzięki Trenerze!