5️⃣ pytań do …….” to cykl wywiadów z pierwszymi Trenerami naszych młodzieżówek.
W trzecim wydaniu na nasze pytania odpowiedział szkoleniowiec zespołu U16, legitymujący się dyplomem UEFA A, a od wczoraj „świeżo upieczony” uczestnik kursu UEFA Elite Youth A, Trener Bartłomiej Semik. Zapraszamy.

[AKADEMIA ODRA OPOLE] 🎙️ Trenerze za nami runda jesienna sezonu 2022/23. Jak Pan ją oceni?
[BARTMŁOMIEJ SEMIK] 💬 Bardzo dobrze. Pod względem sportowym zdominowaliśmy swoją ligę wygrywając wszystkie mecze, co jest zadowalającym wynikiem biorąc pod uwagę, że połowa naszej drużyny to nowi zawodnicy, którzy dołączyli do Odry w ramach naboru do I klasy Mistrzostwa Sportowego. Jednak nie sam wynik sportowy jest dla nas najważniejszy. Wraz z trenerem Grzegorzem Zmudą skupiamy się przede wszystkim na rozwoju naszych zawodników na poziomie indywidualnym i zespołowym, przekazując im niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną. Chcemy również zarażać ich pasją i pozytywną energią do tego co robią, jednocześnie uświadamiać, że gra dla naszego klubu to wyróżnienie, zaszczyt oraz odpowiedzialność.

[AKADEMIA ODRA OPOLE] 🎙️ Z którego z jesiennych spotkań jest trener najbardziej zadowolony i dlaczego?
[BARTMŁOMIEJ SEMIK] 💬 Nie patrzymy na ten okres z perspektywy jednego meczu bo zależy nam na procesie. Tak jak już wspomniałem połowa tej drużyny to zawodnicy, którzy w lipcu dopiero zaczęli swoja przygodę z naszym klubem i ważna dla nas była integracja i stworzenie dobrej atmosfery co oczywiście ma duży wpływ na codzienne funkcjonowanie. Każdy mecz oraz trening sprawiał, że jako grupa ludzi, która ma wspólny cel robimy krok do przodu. Po pół roku ciężkiej pracy dzisiaj jesteśmy w miejscu, w którym chcieliśmy być.

[AKADEMIA ODRA OPOLE] 🎙️ Na co trener zwraca uwagę, współpracując z swoimi zawodnikami?
[BARTMŁOMIEJ SEMIK] 💬 Chcemy zwracać uwagę na każdy obszar. Zawodnicy do odpowiedniego rozwoju potrzebują odpowiedniej dawki treningu piłkarskiego, mentalnego oraz fizycznego, za który w naszym klubie odpowiada trener przygotowania motorycznego Mateusz Faliński. Edukacja i wychowanie to kolejna rzecz, która jest dla nas bardzo ważna. Dobre oceny i zachowanie w szkole czy bursie, w której mieszka spora część naszych zawodników to podstawa funkcjonowania w klubie. Staramy się również dbać o świadomość chłopaków w zakresie odpowiedniego odżywiania czy regeneracji, która w natłoku treningów jest niezbędna.

[AKADEMIA ODRA OPOLE] 🎙️ Jak będą wyglądały przygotowania do rundy wiosennej?
[BARTMŁOMIEJ SEMIK] 💬 W związku z tym, że jesteśmy klasą mistrzostwa sportowego i trenujemy w ramach lekcji, zaraz po nowym roku wracamy do treningów i czekają nas ponad 3 miesiące przygotowań do rozpoczęcia ligi. W tym czasie planujemy m in. tygodniowy obóz w Pokrzywnej i całą masę sparingów. Ze względu na dość słaby poziom naszej ligi to właśnie gry kontrolne są dla nas bardzo ważne. Będziemy grać z mocnymi przeciwnikami takimi jak Widzew Łódź, Wisła Kraków czy Miedź Legnica co bardzo pomoże naszym zawodnikom w rozwoju i adaptacji do zupełnie innego poziomu sportowego

[AKADEMIA ODRA OPOLE] 🎙️ Jakie trener stawia sobie i zespołowi cel na rundę wiosenną?
[BARTMŁOMIEJ SEMIK] 💬 My jako sztab szkoleniowy również chcemy się rozwijać i dawać naszym zawodnikom nowe narzędzia. Do drużynowej analizy wideo z drona, którą regularnie robimy planujemy dołożyć również analizę indywidualną poszczególnych zawodników. Jeśli chodzi o cele dla drużyny to chcemy jak najlepiej przygotować się do ewentualnej gry na poziomie centralnym, oraz tak jak do tej pory rozwijać chłopaków pod każdym kątem.

[AKADEMIA ODRA OPOLE] 🎙️Dzięki Trenerze!