W zaległym meczu 12. kolejki Fortuna 1 Liga po bramce Mateusza Kamińskiego w 89 minucie spotkania wygrywamy ze Skrą Częstochowa 1:0.

Od początku spotkania trener Plewnia zdecydował się na cztery zmiany w porównaniu do poprzedniego spotkania z Puszczą. Od pierwszych minut na boisku zobaczyliśmy Konrada Kostrzyckiego, Mateusza Spychałę, Dawida Czaplińskiego oraz wracającego po przerwie za kartki Miłosza Trojaka.

Początek meczu to gra głównie w środku pola i badanie możliwości przeciwnika. Po upływie 20 minut meczu zarysowała się przewaga przyjezdnych, czego efektem były dwie próby Marcina Stromeckiego. W 29. minucie spotkania błąd defensywy Skry próbował wykorzystać Arkadiusz Piech, jednak jego strzał został zablokowany. Po chwili niecelnie uderzał Dawid Czapliński. Najbliżej strzelenia gola Odra była w 38. minucie spotkania. Miłosz Trojak zagrał w kierunku Krzysztofa Janusa, ten mocno uderzył zza pola karnego, ale piłka trafiła w poprzeczkę.

Po zmianie stron żadna z drużyn nie potrafiła narzucić swojego stylu gry. W 62 minucie Konrad Nowak zagrał do wychodzącego sam na sam z bramkarzem rywali Piecha, jednak jego strzał okazał się zbyt słaby aby dać Odrze prowadzenie. Po chwili dobrą okazję miał jeszcze Dawid Czapliński, jednak zabrakło skuteczności.

Pokonać bramkarza rywali udało się dopiero w 89. minucie. Rafał Niziołek po rzucie rożnym ponownie otrzymał piłkę w bocznym sektorze boiska dośrodkował w pole karne tam najwyżej wyskoczył do niej Mateusz Kamiński, który głową zapewnił Odrze trzy punkty.

12. kolejka Fortuna 1 Ligi, środa 20.10.2021 r. godz. 20:30

Odra Opole – Skra Częstochowa 1:0 (0:0)