Dobre spotkanie sparingowe, jak na początek przygotowań i upał, rozegrała Odra w Dankowicach i zasłużenie wygrała.

Przez pierwsze 15 minut nasi zawodnicy mieli sporą przewagę, potem spadkowicz z Ekstraklasy zepchnął ich do defensywy, więc bramkę zdobyli przeprowadzając klasyczną kontrę.

Lewą stroną poszedł Mateusz Gancarczyk, przerzucił akcję na prawo, a tam zmylonej obronie urwał się jeden z zawodników kandydujących do gry w Opolu i nie dał bramkarzowi szans.

W Odrze testowanych było dzisiaj 6 zawodników z pola oraz 2 bramkarzy, jeden z „naszych” golkiperów obronił w 28 minucie strzał Tomasza Podgórskiego z rzutu karnego (tuż przy słupku)!

Druga połowa należała w większości do Podbeskidzia, ale to nasi piłkarze podwyższyli na 2:0, bramkę w 55 min. zdobył Dawid Wolny, a asystował mu Bartosz Sobczyński.

Kolejne sparingi Odra rozegra 6 lipca z ROW-em 1964 Rybnik oraz 9 lipca z Polonią Bytom, obydwa odbędą się w Kamieniu (Rybnik), podczas kilkudniowego zgrupowania przed nowym sezonem. Początek meczów o 11:00, lecz w razie wyjątkowych upałów zostaną przeniesione na godz. 10:00.