Gryf Wejherowo jako pierwszy zdołał uwolnić się od towarzystwa ligowych rywali i solo przewodzi tabeli drugoligowego placu boju.

“Żółto-Czarni” pokonali na wyjeździe Olimpię Zambrów, która tym samym nie zdobyła jeszcze w tym sezonie nawet punktu, podobnie jak Stal Stalowa Wola, która po porażce z Odrą drugie potknięcie zanotowała na własnym stadionie z Radomiakiem Radom.

Ujemnego salda, spowodowanego karami za niespełnienie licencyjnych wymogów, dość szybko pozbyły się za to wszystkie 3 zespoły z nałożonymi sankcjami (Polonia Bytom -4 pkt, GKS Bełchatów -3 pkt oraz Siarka Tarnobrzeg -1 pkt).

“Poloniści” po wygranej w 1 kolejce, tym razem bez bramek zremisowali z Olimpią Elbląg, GKS Bełchatów wygrał po raz drugi, rozprawiając się na wyjeźnie z Kotwicą Kołobrzeg, a Siarka, mimo porażki w Niepołomicach, wyszła na zero dzięki inauguracyjnemu remisowi w Tarnobrzegu.

Duży apatyt na kolejne 3 punkty był z pewnością w Katowicach, derby z ROW Rybnik okazały się jednak lekcją pokory, bo rybniczanie już po 9 minutach prowadzili dwoma bramkami i nie pozwolili gospodarzom na zmianę tego stanu rzeczy.

W pozostałych dwóch spotkaniach Błękitni Stargard zremisowali 1:1 z Legionowią, a faworyzowany przed sezonem Raków Częstochowa gładko pokonał beniaminka z Poznania 3:1.

Zapowiadany jako hit kolejki mecz Odry Opole z Polonią Warszawa potwierdził pokładane w nim nadzieje, a kibice byli świadkami ciekawego i zaciętego pojedynku. Relacja znajduje się tutaj.

Początek sezonu, to dla wielu zespołów jeszcze okres zgrywania składów i weryfikacji ustawień, ale punkty z wakacyjnych kolejek będą pod koniec sezonu tak samo cenne jak te z września, czy października. Odra z dorobkiem czterech oczek wyjedzie teraz na trudny teren do Elbląga, mierzyć się z silną Olimpią, rządną zwycięstwa po dwóch remisach.

 

Fot. Maja Kozłowska / www.sportoweopole.pl