Po przerwie na reprezentację czas wrócić do ligowych zmagań. Niebiesko-czerwonych w tej kolejce czeka podróż do stolicy, aby zmierzyć się tam z Polonią Warszawa.

Betclic 1 liga powraca po prawie dwutygodniowej przerwie na mecze reprezentacji, zdecydowana większość naszych piłkarzy w tym czasie trenowała w Centrum Sportu, przygotowując się do najbliższych spotkań, jednak w szeregach Odry byli zawodnicy też, którzy reprezentowali swoje nacje w spotkaniach Ligi Narodów. Mowa tutaj o Arturze Pikku, który reprezentował Estonię i rozegrał 32 minuty w spotkaniu przeciwko Szwecji oraz Edinie Muratoviciu, który ma w nogach 6 minut w starciu z Irlandią Północną i 90 minut przeciwko Białorusi.

Polonia Warszawa to zespół, który znajduje się na sąsiednim miejscu w tabeli. Z dorobkiem 7 punktów zajmują 13 pozycję w lidze i ustępują Odrze tylko jednym punktem. W ostatnim czasie na stanowisku trenera “Czarnych Koszul” zaszły zmiany, po dość nieudanym początku sezonu z drużyną pożegnał się Rafał Smalec, a jego miejsce na ławce trenerskiej zajął Mariusz Pawlak, dla którego spotkanie z Odrą będzie drugim meczem od momentu zatrudnienia, z nowym trenerem Polonia w ostatniej kolejce pokonała na wyjeździe Chrobrego Głogów 2-1. Zespół ze stolicy wygrał swoje ostatnie dwa mecze, więc forma naszego rywala jest zwyżkowa, jednak nasza Odra z pewnością będzie chciała się zrehabilitować za ostatnią porażkę z ŁKS-em w Opolu.

Z naszym sobotnim rywalem ostatni raz mierzyliśmy się w rundzie rewanżowej poprzedniego sezonu, gdzie na ulicy Konwiktorskiej 6 w Warszawie wywieźliśmy punkt po straconej w końcówce bramce. Ostatni raz, kiedy opolskiej Odrze udało się zwyciężyć nad “Czarnymi Koszulami” był również w poprzednim sezonie, wtedy po golach Rafała Nizołka, Dina Suli oraz Jakuba Antczaka wygraliśmy 3-0 u siebie na Oleskiej 51. Jeśli chodzi natomiast o aspekt historyczny, to z “Dumą Stolicy” mierzyliśmy się 12-krotnie. Na te 12 spotkań składają się: 4 zwycięstwa Odry, 6 remisów i 2 dwa zwycięstwa Polonii , bilans bramkowy tych meczów również jest dla nas pozytywny, w spotkaniach z naszym sobotnim rywalem strzeliliśmy 20 bramek, a straciliśmy 15. Co ciekawe wszystkie te mecze rozgrywaliśmy na drugim poziomie rozgrywkowym.

Spotkanie rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej 6 w Warszawie. Kibice, którzy nie będą mogli zobaczyć meczu Odry na żywo, mogą go zobaczyć na aplikacji TVP Sport. Mamy nadzieję, że piłkarze wrócą na zwycięską ścieżkę i dostarczą nam samych pozytywnych emocji.

Ciekawostka:

Wspólnym mianownikiem pomiędzy Odrą Opole i Polonią Warszawa jest obecny bramkarz drużyny z Warszawy – Mateusz Kuchta. Obecny zawodnik Polonii w przeszłości bronił też dostępu do bramki w barwach naszej Odry. Mateusz w latach 2017-2022 reprezentował niebiesko-czerwonych w 71 meczach, z czego 28 razy kończył mecz bez straty bramki.