W 7. kolejce Fortuna I Liga bezbramkowo remisujemy z Arką Gdynia.

Swoją pierwszą niebezpieczną akcję Odra przeprowadziła w 4. minucie, kiedy to przed polem karnym piłką świetnie operował Dawid Kort. Jedynym, czego zabrakło, było skuteczne podanie do Arkadiusza Piecha. Pod bramką gości się kotłowało, a gra opolan mogła cieszyć pełny stadion kibiców. W 14. minucie bliski trafienia do bramki był Sebastian Bonecki z dalekiej odległości, jednak jego strzał udanie sparował golkiper. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli piłkarze Arki, którzy coraz pewniej poczynali sobie na połowie Odry. Niestety, w 24. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Dawid Kort, którego zmienił Rafał Niziołek. W kolejnych minutach Arka próbowała sobie stworzyć sytuacje, jednak skutecznie interweniowali obrońcy z Opola. W końcówce 1 połowy z prawej strony boiska dobrze dośrodkował Kacper Tabis, jednak czujny był bramkarz gości i przechwycił piłkę.

Po zmianie stron przez chwilę przeważali przyjezdni z Gdyni, jednak po 10 minutach to podopieczni trenera Brehmera zaczęli rozdawać karty na boisku. W 69. minucie pressing Arkadiusza Piecha się opłacił. Snajper drużyny z Oleskiej przechwycił piłkę i minął dwóch rywali, jednak nie był już w stanie oddać celnego strzału. Odra przeważała jednak, ani Rafałowi Niziołkowi z dystansu jak i Piotrowi Żemło po dośrodkowaniu Konrada Nowaka nie udało się pokonać bramkarza przyjezdnych. W końcowych minutach Arka ruszyła do ataku i była bliska objęcia prowadzenia w 83. minucie, jednak strzał z bliskiej odległości kapitalnie wybronił Kacper Rosa. W 88. minucie po niedokładnym przyjęciu jednego z zawodników Odry, mogłoby się wydawać, że napastnik gości wyjdzie na sytuację sam na sam z opolskim golkiperem, jednak fantastycznym wślizgiem popisał się świętujący dziś 19. urodziny Konrad Matuszewski.

Kolejny mecz podopieczni trenera Brehmera rozegrają w niedzielę 11 października o 12:40. Na wyjeździe zmierzą się z Koroną Kielce. Następne spotkanie przy Oleskiej przypada z kolei na piątek 16 października. Niebiesko-czerwoni podejmą na własnym stadionie Radomiaka Radom.