Oficjalna strona ODRA OPOLE
Sponsorzy Strategiczni
Sponsor Tytularny Rozgrywek

Plan wznowienia rozgrywek Fortuna 1 Ligi

Plan wznowienia rozgrywek Totolotek Pucharu Polski, Fortuna 1 Ligi i 2 ligi przygotowany przez Zespół Medyczny PZPN, zakładał w pierwszym kroku przeprowadzenie badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 zgodnie z następującym harmonogramem:

05.05 – Stal Mielec i Miedź Legnica

07.05 – pozostałe kluby I ligi

08.05 – wszystkie kluby II ligi

We wtorek (05.05) zgodnie z planem zostały przeprowadzone testy w Stali Mielec i Miedzi Legnica. Plan zakładał, iż w sytuacji, w której wynik badań na obecność przeciwciał nie będzie ujemny, konkretna osoba zostaje skierowana do dalszej diagnostyki badaniem wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2 met. Testy Real Time RT-PCR. W tym przypadku wybrane osoby z obu klubów zostały skierowane do dalszej diagnostyki. Kluby wyniki tych badań poznają w czwartek (07.05).

Do czasu uzyskania ostatecznych wyników badań wymazowych, kluby, jak wynika z przygotowanego planu wznowienia rozgrywek, prowadzą treningi indywidualne.

Siódmego maja zostaną przeprowadzone badania w pozostałych klubach Fortuna 1 Ligi, a 08.05 we wszystkich klubach 2 ligi. Po analizie wyników badań przez Zespół Medyczny PZPN zapadną decyzje o możliwości prowadzenia zajęć grupowych.

Informacje o decyzjach Komisji Medycznej będzie można znaleźć na stronach oraz kanałach Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Fot. Daria Strąk

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments