Latem nasza drużyna zremisowała sparing w Lubinie 1:1, ale tym razem wynik nie pozostawił wątpliwości, kto występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej, a kto jedynie do niej aspiruje.

Piąta drużyna Lotto Ekstraklasy bardzo szybko objęła prowadzenie. Już w 3. minucie do siatki trafił Filip Jagiełło. Potem na listę strzelców wpisało się jeszcze dwóch lubinian – w końcówkach obu połów. Najpierw Tobiasza Weinzettela pokonał Patryk Tuszyński (znany na Opolszczyźnie z gry dla MKS-u Kluczbork), potem Mateusza Kuchtę – Arkadiusz Woźniak.

Odra najbliżej zdobycia bramki była przy stanie 1:0, gdy Łukasz Winiarczyk „kropnął” w poprzeczkę. „Winiarowi” podawał w tej sytuacji Tomas Mikinicz, który zaliczył swój drugi występ w niebiesko-czerwonych barwach – a pierwszy po podpisaniu kontraktu, co miało miejsce wczoraj.

Co ciekawe, to właśnie 25-letni skrzydłowy ze Słowacji był tym zawodnikiem, który spędził po opolskiej stronie na murawie najwięcej czasu. Na ostatnich 20 minut zastąpił go dopiero junior Sebastian Bryłka. Trener Mirosław Smyła – tak jak zapowiadał – zagrał w Lubinie na dwa składy. Prócz Daisuke Matsuiego, zabrakło jedynie Mateusza Perońskiego, który w poprzednim sparingu, ze Ślęzą Wrocław (6:2), doznał lekkiego urazu.

Był to drugi tej zimy mecz kontrolny Odry – a zarazem ostatni przed wyjazdem (niedzielnym) na tygodniowe zgrupowanie do Władysławowa-Cetniewa. Właśnie tam nasza drużyna zmierzy się z Olimpią Grudziądz i Gryfem Wejherowo.

Protokół meczowy
zimowy mecz kontrolny nr 2
środa, 17 stycznia, godz. 13:00, boczne boisko stadionu KGHM Zagłębia

Zagłębie Lubin – Odra Opole 3:0 (2:0)
1:0 – Jagiełło, 3 min
2:0 – Tuszyński, 40 min
3:0 – Woźniak, 89 min

Zagłębie Lubin: Forenc (46. Hładun) – Todorovski (46. Czerwiński), Jończy (46. Kopacz), Balić (46. Szota, 70. Piątkowski), Pietrzak (46. Moneta) – Pakulski, (46. Janus), Matuszczyk (31. Slisz, 46. Kubicki), Jagiełło (46. Tosik, 82. Woźniak), Żyra (46. Andrzejczak), Pawłowski (31. Poręba, 46. Janoszka) – Tuszyński (46. Woźniak, 75. Chodyna).
Trener Mariusz LEWANDOWSKI.

Odra Opole: Weinzettel – Trznadel, Baran, Bodzioch, Winiarczyk – Habusta, Niziołek – Żagiel, Wodecki, Mikinicz – Skrzypczak.
II połowa: Kuchta – Brusiło, Cverna, Kowalski, Marzec – Wepa, Czyżycki – Mikinicz (70. Bryłka), Nowak, Gancarczyk – Maćczak.
Trener Mirosław SMYŁA.

foto: Mirosław Szozda