Awans z II ligi w sezonie 2016/2017, z drużyną wywalczył trener Tomasz Tułacz i wciąż jest trenerem zespołu z Niepołomic. To najdłużej aktualnie pracujący trener w jednym klubie, a Puszcza od tego momentu występuje nieprzerwanie w 1 lidze.

Puszcza Niepołomice

Miejsce po rundzie jesiennej: 15

Bilans meczów (W – R – P):   5-4-10

Punkty po 19 meczach:            19

Bilans bramkowy:                   21:28

Trener: Tomasz Tułacz (od 13 sierpnia 2015)

Obóz przygotowawczy: 24-30 stycznia

          To właśnie osoba trenera Tułacza, który w Niepołomicach jest niemal człowiekiem-instytucją, ma być gwarantem utrzymania Żubrów w Fortuna 1 lidze. Wszyscy co roku wskazują ich do spadku, a Puszcza zawsze w ostatecznym rozrachunku kończy nad kreską. Jesień spędziła tuż nad strefą spadkową, ale ma też zaległy mecz do rozegrania.

Ruchy transferowe

(zimowe okno transferowe kończy się 28 lutego)

          Ujemny bilans bramkowy (-7) po 19 meczach prawdopodobnie skłonił działaczy i trenera do wzmocnienia defensywy. W klubie z ulicy Janusza Kusocińskiego 2 pojawili się zatem bardzo doświadczeni obrońcy: Lukasz Sołowiej i Kamil Kościelny. O miejsce w bramce spokojny nie może już być Gabriel Kobylak, bo zakontraktowano 18-letniego bramkarza GKS-u Bełchatów Kewina Komara. Niespełna tydzień przed startem rundy wiosennej podpisano tez kontrakt z 26-letnim słoweńskim napastnikiem Rokiem Kidriciem, który mierzy 194 cm i będzie groźny w powietrzu, przy stałych fragmentach gry.

Przybyli: Rok Kidric (napastnik, NK Aluminij Kidricevo), Kewin Komar (bramkarz, GKS Bełchatów), Kamil Kościelny (obrońca, Stal Mielec), Karol Płonka (napastnik, Cracovia II), Łukasz Sołowiej (obrońca, GKS Tychy)

Odchodzą: Diego Bardanca (obrońca), Patryk Domagała (obrońca, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski), Ołeksij Dytiatjew (obrońca, Cracovia), Szymon Dziadosz (pomocnik, Wisłoka Dębica), Jakub Gil (pomocnik, Ślęza Wrocław), Mateusz Górski (bramkarz, KKS 1925 Kalisz), Ivan Hladík (obrońca, Stal Stalowa Wola), Jędrzej Strózik (obrońca, kontuzja), Krzysztof Wróblewski (bramkarz, Wisła Sandomierz)

 

Sparingi (zimowy okres przygotowawczy):

Puszcza Niepołomice – Karpaty Krosno 5:0 (1:0)

Korona Kielce – Puszcza Niepołomice 4:1 (2:0)

Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)

Puszcza Niepołomice – Garbarnia Kraków 2:0 (1:0)

Puszcza Niepołomice – Podhale Nowy Targ 1:3 (0:2)

GKS Tychy – Puszcza Niepołomice 2:0 (2:0)

Cracovia – Puszcza Niepołomice 1:1 (0:1)

ŁKS Łagów – Puszcza Niepołomice 0:2 (0:0)