Pierwszy zespół aklimatyzuje się już nad Bałtykiem, a w sobotę wieczorem nasi piłkarze stoczą bój z Kotwicą Kołobrzeg.

Odniesienie do tematyki wojennej nie zostało użyte przypadkiem, popularna „Kotwa” słynie z ambicji, co potwierdza również w tym sezonie, mimo, że jej pozycja w tabeli nie jest najlepsza.

Tylko dwa spotkania kołobrzeżanie przegrali różnicą 2 bramek – w każdym z pozostałych do samego końca majstrując przy wyniku. Nieustępliwość dała połowiczne efekty – w meczach z udziałem Kotwicy rezultat często ulegał zmianie na kilka minut przed końcem meczu, ale nie zawsze na jej korzyść.

W pięciu ostatnich pojedynkach aż 6 goli padło na finiszu spotkań, trzy dla Kotwicy i trzy dla jej przeciwników (81′, 85′, 90′ – 80′, 85′, 88′)! Żartów więc nie ma – jutro niezbędne będzie skupienie do ostatniego gwizdka!

Kolejka 10, Kotwica Kołobrzeg 0-1 Błękitni Stargard Szczeciński

Kolejka 11, Olimpia Zambrów 2-1 Kotwica Kołobrzeg

Kolejka 12, Stal Stalowa Wola 3-1 Kotwica Kołobrzeg

Kolejka 13, Kotwica Kołobrzeg 2-2 Raków Częstochowa

Kolejka 14, Polonia Bytom 2-2 Kotwica Kołobrzeg

Poniżej rezultaty uzyskane ostatnio przez nasz zespół, ale ciężar uwagi warto przenieść na świetny bilans meczów wyjazdowych: 3 wygrane, 3 remisy, bramki 8:3, ponieważ to między innymi dzięki postawie poza domem wciąż mamy w Opolu lidera!

Kolejka 10, Odra Opole 0-0 Radomiak Radom,

Kolejka 11, Puszcza Niepołomice 1-1 Odra Opole

Kolejka 12, Odra Opole 2-0 Rozwój Katowice

Kolejka 13, Błękitni Stargard Szczeciński 0-1 Odra Opole

Kolejka 14, Odra Opole 0-3 Olimpia Zambrów

W 14 kolejkach prowadząca Odra zgromadziła 29 punktów (8-5-2, bramki 23:10), a będąca „pod kreską” Kotwica o 15 mniej (3-5-6, bramki 16:20), więc w drodze do celu (awans/utrzymanie) oba zespoły powinny stworzyć jutro ciekawe i zacięte widowisko!

Po zaleczeniu kilku niegroźnych kontuzji trener Jan Furlepa miał przed tym meczem do dyspozycji standartowy wachlarz zawodników, a zespół, tak jak poprzednio przy wyjazdach na drugi koniec Polski, ruszył w drogę dzień wcześniej.

Czy po potknięciu sprzed tygodnia, w meczu z bardzo dobrze dysponowaną Olimpią Zambrów, trenerom uda się tchnąć w zespół „nowe życie” i wycisnąć z drużyny równie długie co poprzednio pasmo sukcesów?

Trener Furlepa, który nie lubi za daleko wybiegać w przyszłość („liczy się tylko najbliższy mecz”), tym razem nieco zaszalał: – Zostało 5 spotkań, nie chcemy tej rundy zaprzepaścić w końcówce. Mogę obiecać, że w tych meczach będziemy się bić o każdy punkt! – zapewnił na konferencji prasowej.

Niewątpliwie w Kołobrzegu „Niebiesko-Czerwonym” potrzebna będzie chłodna głowa i powrót do „swojego grania”, czyli narzucenia przeciwnikom własnego pomysłu na przebieg spotkania.

Zarówno w tym, jak i w poprzednim sezonie Odra wielokrotnie udowadniała, że w sferze mentalnej również jest bardzo silna i z niejednej boiskowej opresji potrafi wyjść zwycięsko, można więc podejrzewać, że w Kołobrzegu nasi zawodnicy także wybiegną na boisko wyjątkowo skupieni i głodni wygranej – na którą bardzo liczymy!

Kotwica Kołobrzeg – Odra Opole, 29 października 2016, godz. 19:00, Stadion Miejski, ul. Śliwińskiego 10

Jak potoczy się spotkanie w Kołobrzegu będzie można ocenić podczas relacji na żywo! Transmisję przeprowadzi TVP3 Opole (studio meczowe od godz. 18:50), a za jej pośrednictwem przekaz dostępny będzie w ogólnopolskim paśmie TVP3 oraz w Internecie na stronie opole.tvp.pl. Mecz skomentują znani opolscy dziennikarze Adam Wołek i Jakub Biel, a w roli gospodarza studia na płycie boiska wystąpi Jakub Trzaska.

Serdecznie zapraszamy przed ekrany! Sędzią głównym zawodów będzie Tomasz Białek z Drezdenka. Poniżej zapis poprzedniego meczu z udziałem sobotniego rywala Odry zarejestrowany przez kanał Łączy Nas Piłka.