Nasza drużyna uległa w Myślenicach szóstej drużynie poprzedniego sezonu Lotto Ekstraklasy.

Po ubiegłotygodniowej wygranej z GKS-em Katowice 4:1, tym razem Odra zanotowała pierwszą w letnim okresie przygotowawczym porażkę. Wisła jednego gola strzeliła przed przerwą, drugiego – po niej.

Nasza drużyna z kolei najlepsze bramkowe okazje stworzyła na początku każdej z połów. W 2. minucie ładnie środkiem pola przedarł się Marcin Wodecki, ale uderzył zza pola karnego nad bramką. Z kolei w 46. minucie po dośrodkowaniu Roberta Trznadla głową przymierzył Marek Gancarczyk, lecz świetnie spisał się golkiper zespołu z Krakowa, odbijając piłkę.

Pierwsze minuty sparingu rozgrywanego w ośrodku treningowym Wisły w Myślenicach były wyrównane, potem – aż do zmiany stron – wyraźnie przeważali rywale, czemu trudno się dziwić, skoro w ich składzie roiło się od weteranów ekstraklasowych boisk. W drugiej połowie obraz gry znów nieco się wyrównał, tyle że więcej okazji stwarzali krakowianie. Kilkoma skutecznymi interwencjami między słupkami błysnął Bartosz Kowalczyk. Raz też – przy stanie 1:0 – uratowała nas poprzeczka.

Kolejny sparing Odra rozegra w środę. Również na wyjeździe. W Opawie zagramy z tamtejszym czołowym przedstawicielem zaplecza czeskiej ekstraklasy.

Protokół meczowy
Letni mecz kontrolny nr 2
sobota, 1 lipca, godz. 11:00, ośrodek Wisły Kraków w Myślenicach

Wisła Kraków – Odra Opole 2:0 (1:0)
1:0 – Arsenić, 13 min
2:0 – Ondraszek, 81 min

Wisła Kraków
: Cuesta (61. Buchalik) – Arsenić (61. Bartosz), Głowacki, González – Cywka (61. Martin Košťál), Mączyński (46. Halilović), Llonch (46. Brlek), Boguski (46. Małecki), Carlitos (46. Semir Štilić), Sadlok – Brożek (46. Ondrášek).
Trener Kiko RAMIREZ.

Odra Opole: Weinzettel (46. Kowalczyk) – Brusiło (60. Winiarczyk), Bodzioch (30. Kowalski), Cverna (60. Bodzioch), Winiarczyk (30. Trznadel) – Wepa (60. Peroński), Peroński (30. Nowak) – Wodecki (46. Wrzesień), Niziołek (46. Gancarczyk), Spychała (46. Czarnecki) – Więdłocha (46. Skrzypczak).
Trener Mirosław SMYŁA.

foto: Mirosław Szozda