Mimo bardzo szybkiego wyjścia na prowadzenie, nasza drużyna poniosła pierwszą w sezonie wyjazdową porażkę w Nice 1 Lidze.

Dobiegła końca trwająca ponad miesiąc – od 12 sierpnia – seria Odry bez porażki. Po sześciu meczach z rzędu, w których nasz zespół punktował i piął się w tabeli zaplecza ekstraklasy, przyszło nam uznać wyższość rywala. Suwałki to pierwszy stadion, z jakiego w tym ligowym sezonie wyjeżdżamy z pustymi rękami. Wcześniej wygraliśmy w Siedlcach, a remisowaliśmy w Niepołomicach i Katowicach.

Spotkanie na „polskim biegunie zimna” rozpoczęło się jednak dla niebiesko-czerwonych świetnie. Po rzucie wolnym Marcina Wodeckiego w poprzeczkę trafił piłką Vaclav Cverna, a ze skuteczną dobitką pospieszył wracający do wyjściowego składu Szymon Skrzypczak. W tym momencie Odra wskakiwała na fotel lidera Nice 1 Ligi i – w przypadku dowiezienia zwycięstwa do końca – pozostałaby na nim na kolejny tydzień, bo swój mecz przegrała w Olsztynie legnicka Miedź. Musieliśmy jednak tym razem obejść się smakiem. Oby niebawem nadarzyła się okazja do kolejnego ataku na szczyt.

Tak jak w jedynym do tej pory przegranym spotkaniu – domowym z Miedzią (2:4) – tak i teraz nieszczęście opolskiej jedenastki rozpoczęło się od gola straconego „do szatni”. Zza pola karnego efektownie przymierzył Damian Gąska. Była 43. minuta, trafienie to było udokumentowaniem przewagi Wigier, które co prawda okupowały dotąd miejsce w strefie spadkowej, ale już przed tygodniem zwycięstwem w Katowicach zasygnalizowały progres formy.

Premierową w sezonie wygraną przed suwalską publicznością zapewnił rywalom Serhij Pyłypczuk. Ukrainiec kropnął w 52. minucie z 25 metrów przy słupku bramki Tobiasza Weinzettela. Nasz sztab szkoleniowy próbował ratować się zmianami. Drugi występ w opolskich barwach zanotował Japończyk Daisuke Matsui, który w 60. minucie zastąpił Marka Gancarczyka. Nasz zespół szukał wyrównania, ale niczego już nie wskórał.

Za tydzień w sobotę (12:45) przy Oleskiej podejmiemy Stal Mielec, czyli drużynę prowadzoną przez naszego byłego trenera Zbigniewa Smółkę. Transmisję zapowiedział Polsat Sport, ale już teraz zachęcamy do wsparcia niebiesko-czerwonych z trybun.

9. kolejka Nice 1 Ligi
sobota, 16 września, godz. 18:00, stadion OSiR w Suwałkach

Wigry Suwałki – Odra Opole 2:1 (1:1)
0:1 – Skrzypczak, 13 min
1:1 – Gąska, 42 min
2:1 – Pyłypczuk, 52 min

Sędziował Konrad Kiełczewski (Białystok).

Wigry Suwałki: Budziłek – Kwaśniewski, Remisz, Jurkowski, Bogusz – Pyłypczuk, Sokołowski, Radecki, Obst (62. Mackiewicz), Gąska (89. Kościelny) – Iorga (73. Rybicki).
Trener Artur SKOWRONEK.

Odra Opole: Weinzettel – Brusiło, Baran, Cverna, Winiarczyk – Habusta (60. Wepa), Niziołek (76. Wojciechowski) – Wodecki, Żagiel, Gancarczyk (60. Matsui) – Skrzypczak.