Piątkowy sparing z przedostatnim zespołem Fortuna 1 Ligi będzie ostatnim testem Odry Opole przed wylotem na zgrupowanie do Turcji.

Sparing z katowiczanami rozpocznie się w piątek o godz. 11:00 na boisku Centrum Sportu przy Północnej. Będzie to piąty tej zimy sparing Odry. Dotąd ulegliśmy Śląskowi Wrocław, pokonując następnie bez straty gola GKS Tychy (2:0), ROW 1964 Rybnik (1:0) oraz Ślęzę Wrocław (3:0).

Spotkanie z „Gieksą” będzie ostatnim meczem kontrolnym Niebiesko-Czerwonych przed wylotem na zgrupowanie do Turcji, gdzie nasza drużyna wyruszy we wtorek. Możliwe, że to zarazem ostatnia tej zimy okazja do obejrzenia podopiecznych Mariusza Rumaka w akcji na opolskiej ziemi. Po powrocie z Turcji (21.02), czekać nas będzie jeszcze tylko sparing z Rakowem Częstochowa. Oba zespoły już zapowiedziały, że na tydzień przed wznowieniem ligowych rozgrywek najlepiej byłoby zmierzyć się na naturalnej nawierzchni. Miejsce pozostaje do ustalenia.

GKS Katowice to 17. drużyna Fortuna 1 Ligi. Zimuje więc w strefie spadkowej z dorobkiem 18 punktów w 21 meczach. Jesienią po emocjonującym meczu zremisowaliśmy w Katowicach 2:2. Tej zimy zespół prowadzony przez trenera Dariusza Dudka sprowadził pięciu nowych zawodników: Radka Dejmka (cypryjskie Pafos), Patryka Grychtolika (Zagłębie Lubin), Arkadiusza Jędrycha i Calluma Rzoncę (Zagłębie Sosnowiec), a także „naszego” Jakuba Habustę. Katowiczanie, podobnie jak Odra, mają na koncie trzy z rzędu sparingowe zwycięstwa (2:0 z Fotbal Trzyniec, 5:0 z MFK Frydek-Mistek, 1:0 z Podbeskidziem). Okres przygotowawczy zaczęli zaś od remisu z Sandecją Nowy Sącz (3:3).

Odra Opole – GKS Katowice
zimowy sparing nr 5
piątek, 8 lutego, godz. 11:00, Centrum Sportu

foto: Mirosław Szozda