36-letni pomocnik z Japonii związał się z naszym klubem kontraktem do 30 czerwca 2018 roku!

– To bomba szczególnie marketingowa, bo Daisuke wraz ze swoją żoną są w Japonii bardzo popularni. Pamiętając jednak, że kilka lat temu był gwiazdą w Lechii Gdańsk, liczymy też, że okaże się bombą pod względem piłkarskim i bardzo pomoże nam w walce o punkty. Daisuke chciał zakończyć karierę w Europie. Tak się składa, że znamy się z jego menedżerem, który m.in. wprowadził go na polski rynek do Lechii. Skontaktowaliśmy się i po jednej, dwóch rozmowach, narodził się temat jego gry w Odrze. Do końca sam w to nie wierzyłem, ale bardzo cieszymy się, że wybrał Opole. Nie przyjeżdża do nas dla pieniędzy. Ma zarabiać trochę powyżej naszej klubowej średniej – tłumaczył Karol Wójcik, prezes Odry, gdy w ubiegłym tygodniu nasz klub zapowiedział pozyskanie Daisuke Matsuiego.

36-letni pomocnik w sobotę zagrał ostatni raz w Jubilo Iwata, został uroczyście pożegnany, by za kilka dni ruszyć do Polski. We wtorkowe południe wylądował na lotnisku we Wrocławiu, gdzie został odebrany przez działaczy naszego klubu i autem pojechał do Opola. Po przejściu testów medycznych podpisał kontrakt, który obowiązywać będzie do 30 czerwca 2018 roku.
„Wywiad” został przez nas zrobiony. To postać, która w pierwszej lidze powinna się wyróżniać. Daisuke potrafi porwać publiczność, jest lubiany, ma umiejętności i ochotę, by grać w Polsce. Dobrego ofensywnego piłkarza nigdy za dużo – przyznawał Mirosław Smyła, trener Odry.

Piłkarza o takim CV próżno szukać w Nice 1 Lidze. Daisuke Matsui w pigułce.

Kadra:
– 31 spotkań i 1 gol dla reprezentacji Japonii
– udział w mundialu 2010 (występ w podstawowym składzie we wszystkich 4 meczach)

Kluby:
– Kyoto Purple Saga (w 2002 roku – Puchar Japonii)
– Le Mans UC
– AS Saint-Etienne
– Grenoble Foot 38
– Tom Tomsk
– Grenoble Foot 38
– Dijon Football
– Sławija Sofia
– Lechia Gdańsk
– Jubilo Iwata

Kraje:
– Japonia, Francja, Rosja, Bułgaria, Polska

Bilans w wybranych ligach:
– Ligue 1 (Francja): 148 meczów, 16 goli, 26 asyst
– Ligue 2 (Francja): 41 meczów, 4 gole, 1 asysta
– Premier Liga (Rosja): 7 meczów
– Ekstraklasa (Polska): 16 meczów, 4 gole, 2 asysty

A teraz przyszedł czas na Odrę i Nice 1 Ligę!

Więcej informacji – wkrótce.