W 21 kolejce Fortuna I Lidze przegrywamy na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 4:2

Spotkanie rozpoczęło się od delikatnej przewagi Odry. W 6 minucie spotkania Czyżycki został sfaulowany 18 metrów od bramki rywali. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Janusa ręką blokował jeden z obrońców i sędzia wskazał na wapno. Do piłki na 11 metrze podszedł Arkadiusz Piech, jego strzał odbił Skiba jednak przy dobitce Mikinicia był już bezradny. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i szybko dopięli swego. W 12 minucie za dużo swobody obrońcy zostawili Van Huffelowi, który pokonał Kuchtę strzałem pod poprzeczkę. W 20. min główkował Tecław, ale bramkarz Odry Mateusz Kuchta świetnie interweniował. W 23 minucie spotkania po rzucie rożnym w poprzeczkę trafił Mateusz Kamiński, a dobitkę Konrada Kostrzyckiego głową wybił jeden z obrońców. W 26. min Stomil objął prowadzenie. Celnym strzałem zza pola karnego popisał się Jakub Mosakowski. końcówka pierwszej połowy to zdecydowana przewaga Stomilu. W 45 minucie w naszym polu karnym padł jeden z napastników gospodarzy, jednak sędzie nie dopatrzył się przewinienia.

Drugą połowę również lepiej zaczęła Odra. W 50 minucie Kuchta dalekim wybiegiem poza pole karne ubiegł Sobczaka. W 57. min po zagraniu piłki ręką przez Janasika sędzia po raz 2 odgwizdał rzut karny tym razem dla Stomilu. Rzut karny pewnie wykorzystał Sobczak. W 81 minucie “Duma Warmii” otrzymała drugi rzut karny. Arbiter uznał, że Kostrzycki dopuścił się przewinienia i wskazał na punkt oddalony 11 metrów od bramki Kuchty. Sobczak po raz 2 pewnie wykorzystał rzut karny.

Odra ruszyła jeszcze do ataku i po ładnej akcji bramkę strzelił Jarosław Czernysz. W doliczonym czasie gry Odra miała jeszcze szansę na kontaktową bramkę, jednak po strzale Dawida Błanika z rzutu wolnego świetnie interweniował  Skiba.

21. kolejka Fortuna 1 Ligi
sobota, 29.02.2020 r., godz. 17:30, Stadion OSiR w Olsztynie ul. Piłsudskiego 69a.

Stomil Olsztyn – Odra Opole – 4:2 (2:1).

van Huffel 12′, Mosakowski 24′, Sobczak 58′( rzut karny), Sobczak 81′ (rzut karny) – Mikinic 7′, Czernysz 83′.

Sędziował Bartosz Kawałko (Białystok).

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Pałaszewski (Hajda 89′), Remisz, Gancarczyk (Skrzecz 74′), Mosakowski, Siemaszko, Sobczak, Straus, Teclaw, Van Huffel (Hinokio 85′).

Rezerwowi:Leszczyński, Bondarenko, Gancarczyk W., Kuban, Lech, Szota.
Trener Piotr ZAJĄCZKOWSKI.

Odra Opole: Kuchta – Tabiś, Kostrzycki, Kamiński, Janasik – Bonecki (Skrzypczak 61′), Trojak, Czyżycki, Mikinic (Błanik 61′), Janus (Czernysz 77′)- Piech.

Rezerwowi: Weinzettel, Wypych, Winiarczyk, Słaby, Wróbel, Timmermans.