Przed nami 28. kolejka Fortuna 1 Liga. Odra po środowym zwycięstwie u siebie z Chrobrym Głogów zmierzy się na wyjeździe z walczącym o utrzymanie GKS-em Jastrzębie.

Jastrzębianie w 26. spotkaniach uzbierali dwadzieścia jeden punktów i w tabeli wyprzedzają tylko GKS Bełchatów. W czwartek podopieczni trenera Łukasza Włodarka ulegli u siebie 0-1  GKS-owi Tychy. Nasi najbliżsi rywale w dziewięciu tegorocznych spotkaniach wygrali tylko raz, pokonując na początku marca Koronę Kielce. W niedzielnym starciu trener gospodarzy będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników znajdujących się w kadrze zgłoszonej do rozgrywek Fortuna 1 Liga.

Odra w środę pokonała Chrobrego Głogów, kończąc spotkanie z czterema młodzieżowcami, a w podstawowym składzie po raz pierwszy zagrał wychowanek Akademii Odry Maciej Wróbel. Po przymusowej przerwie za żółte kartki do kadry meczowej wracają Konrad Nowak oraz Miłosz Trojak. W niedzielnym starciu na pewno trener Plewnia nie będzie mógł skorzystać z usług kapitana Mateusza Kamińskiego, który nabawił się urazu w meczy z Koroną Kielce. Pod znakiem zapytania stoi występ Mateusza Kuchty i Szymona Drewniaka, którzy narzekają na drobne urazy po środowym meczu.

Od 2018 roku na zapleczu ekstraklasy mierzyliśmy się z GKS-em Jastrzębie pięciokrotnie i niestety zawsze z boiska schodziliśmy pokonani. Czas na przełamanie!

Początek meczu GKS Jastrzębie  – Odra Opole w niedziele 2 maja o godz. 12:40. Transmisja w Ipla.tv.

Radomiak Radom – Odra Opole
28 kolejka Fortuna 1 Ligi
Niedziela 02.05.2020, godz. 12:40, Jastrzębie

Sędziuje: Daniel Kruczyński (Żywiec)

Kurs w Fortunie na to, że ODRA wygra wynosi 2,84
“Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z.o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

foto: Daria Strąk