Nasza drużyna znów zwycięska! Po inauguracyjnym 3:0 z Górnikiem Łęczna, tym razem podopieczni Mirosława Smyły wracają z punktami z Mazowsza.

Fotel lidera Nice 1 Ligi, który zajęliśmy przed tygodniem po pokonaniu spadkowicza z Lubelszczyzny, traktowaliśmy oczywiście trochę z dystansem i przymrużeniem oka, ale nasi zawodnicy najwyraźniej nie zamierzają łatwo oddać miejsca na szczycie. Wygrana w Siedlcach sprawia, że z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, iż Odra nadal będzie spoglądać na resztę stawki z góry, choć to prawdopodobieństwo byłoby większe, gdyby nie gol stracony w doliczonym czasie gry.

Zaczęło się, hm, średnio. Już w 15. minucie nasza drużyna miała rzut karny. Z 11 metrów – w odróżnieniu od meczu w Łęczną – tym razem pomylił się Marcin Wodecki. Jego uderzenie z „wapna” obronił Krystian Stępniowski. Jak się jednak rehabilitować, „Pszczółka” pokazał już niewiele kwadrans później, mocnym strzałem trafiając do siatki. Rezultat podwyższony został na początku drugiej połowy. Po rzucie rożnym i zagraniu Mateusza Perońskiego, piłka trafiła do Mateusza Bodziocha, a ten ulokował ją po raz drugi w siedleckiej bramce. Gospodarze odpowiedzieli niemal dosłownie w ostatniej akcji meczu – była 5 minuta doliczonego czasu gry – za sprawą Macieja Wichtowskiego.

Komplet punktów i zwycięstw, 5 strzelonych goli, jeden stracony… Na starcie ligowego sezonu mamy powody do radości. Za tydzień przy Oleskiej podejmiemy Miedź Legnica. Mecz ten zapowiada się hitowo z wielu względów i choć będzie transmitowany na antenie Polsatu Sport, chyba nikogo dodatkowo do przyjścia na trybuny nie trzeba będzie namawiać.

Protokół meczowy
2. kolejka Nice 1 Ligi
sobota, 5 sierpnia, godz. 17:00, stadion w Siedlcach

Pogoń Siedlce – Odra Opole 1:2 (0:1)
0:1 – Wodecki, 31 min
0:2 – Bodzioch, 52 min
1:2 – Wichtowski, 90+5 min

Sędziował Jacek Małyszek (Lublin).

Pogoń Siedlce: Stępniowski – Szrek (63. Wichtowski), Żytko, Czarnecki, Ratajczak – Polkowski, Chyła (78. Kitano), Jegliński, Zjawiński, Tomasiewicz (71. Świerblewski) – Paluchowski.
Trener Adam ŁOPATKO.

Odra Opole: Weinzettel – Brusiło, Cverna, Bodzioch, Winiarczyk – Marzec (66. Wepa), Peroński, Niziołek, Maćczak, Wodecki (77. Habusta) – Gancarczyk (66. Wojciechowski).
Trener Mirosław SMYŁA.

Żółte kartki: Ratajczak, Paluchowski – Cverna, Wodecki, Maćczak, Weinzettel.