Do kiedy niebiesko-czerwoni trenują? Kiedy wznowią zajęcia po urlopach? Dokąd i na jak długo wyjadą na zgrupowanie? I najważniejsze – z kim zmierzą się w sparingach? Opolska zima w pigułce!

Po sobotnim remisie z Pogonią Siedlce, który przesądził o tym, że przerwę zimową Odra spędzi na fantastycznym drugim miejscu w tabeli Nice 1 Ligi, nasza drużyna mogła rozjechać się na dwutygodniowe urlopy.

W Opolu spotka się jeszcze w tym roku – 11 grudnia. Aż do 21 grudnia niebiesko-czerwoni odbędą kilka jednostek treningowych w siłowni pod czujnym okiem trenera Marońskiego, będą też biegać według indywidualnych rozpisek. W międzyczasie – 14 grudnia, w czwartek – czeka ich też uroczysta klubowa Wigilia.

2018 rok wicelider zaplecza ekstraklasy rozpocznie badaniami w dniach 4-5 stycznia. Pierwszy sparing rozegra 13 stycznia w Centrum Sportu z trzecioligową Ślęzą Wrocław. W dniach 21-27 podopieczni Mirosława Smyły pracować będą na zgrupowaniu w Cetniewie, gdzie rozegrają dwa mecze kontrolne. Ostatnim sparingowym terminem w zimowym okresie przygotowawczym będzie 24 lutego. Na weekend 3-4 marca zaplanowana jest pierwsza wiosenna kolejka Nice 1 Ligi, w której Odra zagra na wyjeździe z Miedzią Legnica.

PLAN ZIMOWEGO OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO ODRY
11 grudnia: powrót do treningów
14 grudnia: klubowa Wigilia
21 grudnia: ostatni trening w 2017 roku
4-5 stycznia: badania
8 stycznia: pierwszy trening w 2018 roku
21-27 stycznia: zgrupowanie w Cetniewie (COS)
24 lutego: ostatnie zimowe sparingi
3-4 marca: pierwsza kolejka Nice 1 Ligi w 2018 roku

PLAN SPARINGÓW
13 stycznia (sobota): Odra Opole – Ślęza Wrocław (III liga, 12:00, Centrum Sportu)
17 stycznia (środa): Zagłębie Lubin – Odra Opole (ekstraklasa, Lubin)
24 stycznia (środa): Odra Opole – Olimpia Grudziądz (I liga, 12:00, Cetniewo)
27 stycznia (sobota): Odra Opole – Gryf Wejherowo (II liga, 10:00, Cetniewo)
7 lutego (środa): Odra Opole – SFC Opava (czeska I liga, Centrum Sportu)
10 lutego (sobota): Odra Opole – Rozwój Katowice (II liga, Centrum Sportu)
17 lutego (sobota): Odra Opole – Rekord Bielsko-Biała (III liga, Centrum Sportu), Odra Opole – MKS Kluczbork (II liga, Centrum Sportu)
24 lutego (sobota): Skra Częstochowa – Odra Opole (III liga, Częstochowa), Odra Opole – GKS 1962 Jastrzębie (II liga, Centrum Sportu).

O wszelkich zmianach, miejscach i godzinach rozgrywania sparingów, będziemy oczywiście informować na bieżąco.

foto: Mirosław Szozda