W poniedziałek Niebiesko-Czerwoni zainaugurowali okres przygotowawczy do rundy jesiennej sezonu 2019/20 Fortuna 1 Ligi.

Z Odrą trenowało kilku nowych zawodników: zakontraktowani wcześniej Kacper Rosa (ROW 1964 Rybnik) i Bartłomiej Wdowik (Ruch Chorzów), a także Serhij Melinyszyn, Adam Mesjasz i Oskar Nowak.

Trzej ostatni to defensorzy. Melinyszyn to 22-letni środkowy obrońca z Ukrainy, ostatnio występujący w Olimpiku Donieck i mający na koncie 11 meczów w rodzimej ekstraklasie. Mesjasz to 26-letni środkowy obrońca Rakowa Częstochowa. Minioną wiosnę spędził na wypożyczeniu w drugoligowej Pogoni Siedlce, w barwach której rozegrał 12 spotkań i zdobył 2 bramki. Nowak zaś jest 18-letnim lewym obrońcą Lecha Poznań. W poprzednim sezonie zaliczył 9 spotkań w trzecioligowych rezerwach „Kolejorza”.

W kadrze Niebiesko-Czerwonych na początek okresu przygotowawczego znaleźli się też juniorzy z naszej Akademii: pomocnicy Bruno Gos i Maciej Wróbel oraz napastnik Denis Smolarek.

Zabrakło Łukasza Winiarczyka, który przechodzi rekonwalescencję po urazie pleców, a także napastników Ivana Martina Gomeza i Marcina Urynowicza. Obaj dołączą do zespołu we wtorek. Dodajmy, że z Odrą trenował za to Michał Szromnik. Kontrakt bramkarza wygasa 30 czerwca i już zapadła decyzja, że nie zostanie przedłużony.

W poniedziałek podopieczni Mariusza Rumaka trenowali w Centrum Sportu przy Północnej. We wtorek przejdą badania. Pierwszy sparing – 22 czerwca ze Śląskiem Wrocław. Na zgrupowanie nasz zespół wyjedzie 9 lipca i przez tydzień stacjonować będzie w Szamotułach. Plan okresu przygotowawczego prezentowaliśmy TUTAJ.

KADRA NA I TRENING – LATO 2019
Bramkarze: Kacper Kołotyło, Artur Krysiak, Kacper Rosa, Michał Szromnik.
Obrońcy: Paweł Baranowski, Rafał Brusiło, Patryk Janasik, Serhij Melinyszyn, Adam Mesjasz, Tomas Mikinicz, Oskar Nowak, Piotr Żemło,
Pomocnicy: Dawid Błanik, Sebastian Bonecki, Mateusz Czyżycki, Bruno Gos, Krzysztof Janus, Rafał Niziołek, Mariusz Rybicki, Miłosz Trojak, Bartłomiej Wdowik, Maciej Wróbel.
Napastnicy: Szymon Skrzypczak, Denis Smolarek.

foto: Mirosław Szozda