We wtorek nad ranem Niebiesko-Czerwoni rozpoczną podróż na Riwierę Turecką, gdzie odbędą 11-dniowe zgrupowanie.

O godz. 4:30 nasza drużyna wyruszy z Oleskiej na lotnisko w Berlinie, skąd podróżować będzie do Belek. To pierwsze zagraniczne zgrupowanie od czterech lat. W Turcji Niebiesko-Czerwoni rozegrają trzy sparingi: 14 lutego z Wołyniem Łuck (5. miejsce na zapleczu ukraińskiej ekstraklasy), 17 lutego z Shagadamem Turkmenbashi (4. miejsce w ekstraklasie Turkmenistanu) oraz 20 lutego z FC Slutsk (8. miejsce w ekstraklasie Białorusi).

– Będziemy skupiać się nad zebraniem w całość tego, co do tej pory wykonaliśmy pod względem taktycznym. Czekają nas też ostatnie szlify motoryczne. Będziemy mogli realizować jednostki treningowe na boisku naturalnym, co jest dla nas najważniejsze. Nie będziemy musieli obawiać się o obciążenia stawów. Gier treningowych o wyższej intensywności będzie zdecydowanie więcej niż dotąd, będą bezpieczniejsze – mówi trener Odry Mariusz Rumak.

Kadra drużyny na zgrupowanie obejmuje 23 zawodników i 9 członków sztabu szkoleniowego. Z zespołem nie poleciał Tobiasz Weinzettel. 22-letni bramkarz otrzymał wolną rękę na poszukiwanie nowego klubu. Do Polski opolanie wrócą 21 lutego. Cztery dni później odbędzie się prezentacja drużyny, zaś już 27 lutego czeka nas zaległy mecz 20. kolejki Fortuna 1 Ligi w Suwałkach z Wigrami.

KADRA NA ZGRUPOWANIE W TURCJI
Bramkarze: Kacper Kołotyło, Artur Krysiak, Michał Szromnik.
Obrońcy: Paweł Baranowski, Rafał Brusiło, Dudu Paraiba, Patryk Janasik, Aleksander Kowalski, Serafin Szota, Łukasz Winiarczyk, Piotr Żemło.
Pomocnicy: Dawid Błanik, Sebastian Bonecki, Mateusz Czyżycki, Krzysztof Janus, Tomas Mikinicz, Jakub Moder, Rafał Niziołek, Mariusz Rybicki, Miłosz Trojak.
Napastnicy: Ivan Martin Gomez, Szymon Skrzypczak, Marcin Urynowicz.
Sztab szkoleniowy: Mariusz Rumak, Łukasz Becella, Piotr Plewnia, Adam Kania, Grzegorz Maroński, Marcin Andrzejewski, Szymon Bakalarczyk, Przemysław Noga, Dariusz Motała.

foto: Mirosław Szozda