Piąty raz z rzędu Niebiesko-Czerwoni podzielili się punktami z rywalem z Niepołomic. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Ivan Martin Gomez.

W sezonie 2016/17 w drugiej lidze – dwa razy 1:1. Rok później, po awansie obu drużyn na zaplecze ekstraklasy – 1:1 w Niepołomicach i 0:0 przy Oleskiej. Teraz znów wróciliśmy z Puszczą do „sprawdzonego” 1:1. Było to starcie zespołów, które bardzo potrzebowały punktów. Skończyło się ich podziałem, co oznaczało, że licznik kolejnych porażek Odry – na szczęście! – zatrzymał się na cyfrze „3”.

Mecz był zacięty i nie obfitował w strzeleckie okazje. W pierwszej połowie najpierw zaatakowała Puszcza, ale próby Krzysztofa Drzazgi i Longinusa Uwakwe były niecelne. Odra odgryzła się „główką” Pawła Baranowskiego, która również minęła cel, zaś najbliżej objęcia prowadzenia byliśmy tuż przed przerwą, gdy po centrze Mariusza Rybickiego z pierwszej piłki uderzył Ivan Martin Gomez. Bez powodzenia jednak…

Więcej emocji było w drugiej połowie. Nim wreszcie padły gole, dobry strzał Jakuba Modera z półobrotu padł łupem Miłosza Mleczki, zaś po przeciwnej stronie boiska uderzenie Patryka Fryca obronił Tobiasz Weinzettel, który wskoczył do bramki Odry w miejsce Michała Szromnika.

Potem dużą rolę odegrali zmiennicy. Wprowadzony przez trenera niepołomiczan z ławki Marcin Orłowski głową dał Puszczy prowadzenie. Opolanie odpowiedzieli na szczęście szybko, bo już po 12 minutach. Mateusz Czyżycki, który zmienił Modera, przymierzył kapitalnie, piłka odbiła się od poprzeczki, a do siatki głową wpakował ją Ivan Martin Gomez. Dla Hiszpana była to druga bramka w barwach Odry, choć z wysokości trybun wydawało się, że piłka mogła odbić się za linią już po strzale „Czyżyka”.

Tym samym konfrontacja z zespołem z Małopolski zakończyła się zgodnie z tradycją. Kolejne pierwszoligowe emocje przy Oleskiej – już w piątek. Wtedy to podejmiemy Chrobrego Głogów. Z uwagi na transmisję telewizyjną, pierwszy gwizdek został przesunięty na godz. 17:45.

Protokół meczowy
7. kolejka Fortuna 1 Ligi
niedziela, 26 sierpnia, godz. 17:00, stadion przy ul. Oleskiej 51

Odra Opole – Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)
0:1 – Orłowski, 67 min (głową)
1:1 – Martin Gomez, 79 min (głową)

Sędziował Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów 1427.

Odra Opole: Weinzetttel – Janasik, Baranowski, Bodzioch, Winiarczyk – Bonecki (46. Habusta), Moder (71. Czyżycki) – Mikinicz, Niziołek, Rybicki (59. Janus) – Martin Gomez.
Trener Mariusz RUMAK.

Puszcza Niepołomice: Mleczko – Fryc (84. Mikołajczyk), Stawarczyk, Czarny, Furtak – Stępień, Stefanik, Kuzma (60. Orłowski), Uwakwe, Szczepaniak – Drzazga (57. Tomalski).
Trener Tomasz TUŁACZ.

Żółte kartki: Mikinicz – Furtak, Fryc.

foto: Mirosław Szozda