W 25 kolejce Fortuna I Liga Odra pokonała wicelidera Fortuna I Ligi Wartę Poznań 2-0.

W porównaniu do ostatniego meczu trener Brehmer dokonał kilku roszad w składzie. W obronie miejsce kontuzjowanego Wypycha zajął Piotr Żemło, natomiast w linii pomocy miejsce Czernysza i Błanika zajęli Tabiś i Czyżycki.  W 6 minucie gry z piłkę po strzale Sebastiana Boneckiego z rzutu wolnego piąstkował Lis. Dwie minuty później po akcji prawą stroną boiska i dośrodkowaniu “Bonego” strzał z pola karnego oddał Janus, jednak piłka przeleciała wysoko nad bramką gości. Po upływie 30 minut gry Janasik szukał podaniem z bocznego sektora wychodzącego na pozycję Piecha, jednak górą byli obrońcy Warty. W 37 minucie prowadzenie Odrze dał agresywnie dziś grający Arkadiusz Piech. Przejął piłkę na lewej stronie wrzuconą z głębi pola, rozegrał ją z Tabisiem i strzałem z ostrego kąta pokonał Adriana Lisa.

Tuż po zmianie stron Warta dążyła do szybkiego wyrównania. Jednak to Odra podwyższyła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kacper Tabiś był faulowany w polu karnym. Rzut karny pewnie wykorzystał Krzysztof Janus. W 53. minucie zza pola karnego, na strzał zdecydował się Piech, jednak jego próba została zablokowana.  Przez kolejne minuty gra toczyła się w środku pola, a zawodnicy Dietmara Brehmera nie pozwolili przyjezdnym na stworzenie zagrożenia pod bramką Kuchty. W końcówce meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Szymon Skrzypczak, jednak to także nie wpłynęło na zmianę wyniku.

Protokół meczowy

25. kolejka Fortuna 1 Ligi
Sobota, 13.06.2020 r., godz. 15:10, Stadion Miejski w Opolu ul. Oleska 51.

Odra Opole – Warta Poznań 2-0 (1-0)

Piech 37′, Janus 50′ (rzut karny).

Sędziował Daniel Kruczyński (Żywiec).

Odra Opole: Kuchta – Janasik, Żemło, Kamiński (kpt), Winiarczyk –Czyżycki, Tabiś (Czernysz 67′), Bonecki, Nizołek (Mikinic 76′), Janus – Piech (Skrzypczak 80′).

Rezerwowi: Rosa, Pudlik, Kostrzycki, Błanik, Wróbel Sluga
Trener Dietmar BREHMER.

Warta Poznan: Lis – Grobelny, Kiełb (Napolov 75′), Kieliba, Boczek, – Trałka, Kupczak, Apolinarski, Janicki, Rybicki (Jakóbowski 46′)– Jaroch (Szczepanek 46′).

Rezerwowi: Laskowski T., Danielewicz, Spławski, Laskowski A., Ławniczak, Stępiński.
Trener Piotr TWOREK

Żółte kartki: Piech, Czernysz, Skrzypczak – Trałka, Grobelny, Kupczak.

Czerwona kartka: Szymon Skrzypczak 89′

Fot. Daria Strąk