W meczu 15 kolejki Fortuna I Liga przegrywamy z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:2

Spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Piotra Plewni. W 3 minucie spotkania w dogodnej sytuacji znalazł się Skrzypczak, jednak chwilę wcześniej na pozycji spalonej był Tomas Mikinic. W 8 minucie spotkania opolanie przeprowadzili ładną akcje prawą stroną boiska. Dośrodkowanie “Mikiego” strzałem z woleja skończył “Skrzypa”. Piłka niestety przeleciała nad bramką.

W 16 minucie zawodnicy Odry wyprowadzali piłkę ze swojej połowy boiska. Piłkę w środkowej strefie boiska przejął Figiel  podbiegł z nią kilkanaście metrów i zdecydował się na strzał zza pola karnego i piłka zatrzepotała w siatce bramki. Najbliżej wyrównania w 28 minucie spotkania był Piotr Żemło, po jego strzale głową piłkę końcówkami palców odbił Polacek.

Druga połowa rozpoczęła się od ataku przyjezdnych. Dwa razy próbował Sieracki lecz zabrakło skuteczności. W 56 minucie piłkę otrzymał Roginic, przebiegł z nią kilka metrów i strzałem po “długim rogu” pokonał naszego bramkarza.

W drugiej części meczu na boisku pojawili się Wróblewski i Piech jednak ich pojawienie się na placu gry nie przyniosło okazji strzeleckich. Rywale kontrolowali wydarzenia na boisku i dowieźli korzystny dla siebie wynik do końca spotkania.

Protokół meczowy:

 15 kolejka Fortuna I Liga

Niedziela 27.10.2019 r., godz. 15:00, Stadion Miejski w Opolu, Oleska 51.

Odra Opole – TS Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1).

Figiel 16′, Roginic 56′.

Sędziował Sylwester Rasmus (Toruń).

Odra Opole: Rosa– Janasik, Żemło, Kamiński (Kpt),  Wdowik, Mikinic, Adamec (Wróblewski 61′), Czyżycki, Bonecki (Piech 70′), Janus (Trojak 35′), Skrzypczak.

Rezerwowi: Kołotyło, Mesjasz, Winiarczyk, Timmermans, German Ruiz, Słaby.
Trener Piotr PLEWNIA.

Podbeskidzie: Polacek – Modelski, Bashlai, Jaroch, Osyra – Figiel, Danielak (Laskowski 90′), Sierpina (Kpt), Sieracki, Rakowski (Hilbrycht 90′) – Roginić.

Rezerwowi: Leszczyński, Komor, Wiktorski, Ruchowski, Gach, Sopoćko, Martin Gomez.
Trener Krzysztof Brede.

Żółte kartki: Mikinic, Żemło, Wdowik – Rakowski, Bashlay, Sieracki.

Fot. Mirosław Szozda