Odra znajduje się na fali, ale rywal z Dolnego Śląska także w ostatnich 2 meczach zgarnął komplet punktów. Zapowiada się zażarta walka o punkty.

W ramach zaległej 25. kolejki Fortuna I Liga do Opola przyjedzie Górnik Polkowice. Goście dzisiejszego spotkania jeszcze do niedawna wydawali się pewniakiem do spadku, ale w ostatnich trzech meczach nie dali się pokonać, a nawet rozsmakowali się w zwycięstwach. Remis z Widzewem, a następnie wyjazdowe wygrane ze Stomilem Olsztyn i GKS-em Katowice pozwoliły zespołowi z Kopalnianej 4 wydostać się z ostatniego miejsca i realnie patrzeć poza strefę spadkową. Do bezpiecznego, dającego utrzymanie 15. miejsca, piłkarzom trenera Szymona Szydełko brakuje jednak jeszcze jeszcze sześciu punktów. Po 25 meczach zielono-czarni mają na koncie 20 punktów i bilans bramkowy 23:42.

W znacznie lepszej sytuacji w tabeli znajdują się niebiesko-czerwoni, którzy w meczu z Widzewem odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej, a w sobotę poszli za ciosem i na wyjeździe pokonali Stomil Olsztyn. W spotkaniu w Olsztynie cechy wolicjonalne były ważniejsze w odniesieniu zwycięstwa niż technika i taktyka. Opolanie znacząco przybliżyli się do strefy barażowej. Piłkarze trenera Piotra Plewni zajmują 9. miejsce, a do szóstego ŁKS-u tracą zaledwie 2 punkty. Obecnie Odra zajmuje 9. lokatę z 36 punktami na koncie i bilansem 33:34. Optymizm sympatyków Odry wywoływać może nastawienie mentalnych niebiesko-czerwonych przed kolejnymi meczami. Zdobywca bramki w spotkaniu ze Stomilem, obrońca Łukasz Kędziora w pomeczowym wywiadzie stwierdził:

Fajny początek, fajne wejście moje do zespołu i oby tak dalej, oby drużyna cały czas punkty przede wszystkim zdobywała, bo jakieś tam indywidualne występy schodzą na drugi plan. Najważniejsze jest dobro drużyny.

Cieszyć może także postawa Dawida Czaplińskiego. Nasz napastnik w okresie przygotowawczym leczył uraz, ale jest już w pełni sił i nie zapomniał jak się zdobywa gole, co udowodnił trafieniem w Olsztynie.

Spotkanie z Polkowicami będzie miało podobny ciężar gatunkowy jak te ze Stomilem, więc i tym razem spodziewamy się wyrównanego meczu z happy endem.

Środowe spotkanie Odra Opole – Górnik Polkowice (godz. 18:00) możecie obejrzeć:

  • kupując dostęp do transmisji PPV tylko na ten 1 konkretny mecz (LINK)

  • wykupując pakiet POLSAT BOX GO (LINK)

ale najlepiej obejrzeć mecz na żywo, na stadionie na Oleskiej 🙂 Tu kupicie bilety na mecz ->KUP BILET

Kurs w Fortunie na to, że Odra zwycięży w Opolu wynosi 2.17. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie TUTAJ –> (LINK)

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.