Dzisiaj w Praszce podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Motorem Praszką i Odrą.

Na bazie zawartego porozumienia oba klubu zacieśniają współpracę m.in. w zakresie: wymiany zawodników, szkolenia sportowego młodzieży, wspólnych zajęć treningowych, organizacji wspólnych imprez sportowych. Trenerzy Motoru będą brali udział w organizowanych w naszym klubie kursach i szkoleniach.

Ponadto jak tylko będzie to możliwe, młodzi zawodnicy Motoru będą wspierać piłkarzy Odry z trybun podczas meczów Fortuna I Ligi.

Jak zauważył prezes Motoru Robert Panek – To z pewnością wizerunkowa dla nas korzyść. Wierzymy, że współpraca z najsilniejszym obecnie klubem na Opolszczyźnie stanie się dla naszych zawodników zachętą i mobilizacją do jeszcze większej pracy, co da im możliwość wyjścia poza gminę i powiat, a pokazania się w województwie. Uważam, że bezcenna jest możliwość uczestniczenia trenerów w zajęciach i szkoleniach prowadzonych przez Odrę. Jestem przekonany, że oba kluby skorzystają na tej współpracy, a dzięki niej Motor wróci na należne mu miejsce. Teraz gramy w lidze okręgowej, ale chcemy zbudować drużynę, która powalczyłaby o awans do czwartej ligi.

Witamy w niebiesko-czerwonej rodzinie.