Wygrana, remis i porażka – taki jest dorobek trzech drużyn młodzieżowych Odry, które grały we środę swoje mecze.

Jako pierwsi wybiegli na boisko zawodnicy z drużyny Centralnej Ligi Juniorów. Na boisku przy ul. Północnej zmierzyli się z Górnikiem Zabrze. Wyżej sklasyfikowani w tabeli gr. zachodniej CLJ goście wystąpili w niezwykle mocnym składzie z kilkoma graczami mającymi za sobą występy w ekipie seniorów Górnika, a większość z nich ma w dorobku mecze w III lidze w zespole rezerw zabrzańskiego klubu.

Pierwsza połowa była dobra w wykonaniu opolan. Po niej goście prowadzili tylko 1:0. Zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony zdobyli drugiego gola i gra naszej drużyny “posypała się”. Skończyło się wynikiem 6:0 dla Górnika.

Odra Opole – Górnik Zabrze 0:6 (0:1)
Odra: Maciej Styrczula – Bateńczuk, Kopek, Bill (73. Mikołaj Styrczula), Graczyk (67. Kasztelaniec) – Kram (78. Suchodolski), Pietrakowski, Wacławczyk, Miroszka, Kozłowski – Smolarek.
Trenerzy Grzegorz Zmuda i Tomasz Copik.

Wyniki i tabela gr. zachodniej CLJ – TUTAJ.

Kolejny mecz nasi juniorzy zagrają 4 kwietnia u siebie o godz. 14.00 z Falubazem Zielona Góra i będzie to zaległe spotkanie 19. kolejki.

Bardzo ważny mecz rozegrali juniorzy młodsi (rocznik 2001-02). W Prószkowie zmierzyli się z Pomologią, z którą zapewne walczyć będą o 1. miejsce premiowane grą w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, choć do przerwy do Odra prowadziła 2:0. Po przerwie gospodarze w krótkim odstępie czasu doprowadzili do remisu.

Pomologia Prószków – Odra Opole 2:2 (0:2)
Bramki dla Odry: Gebauer (32. min), Kowalski (36. min)
Odra: Turek – Kowalski, Gebauer, Kolczyk (41. Konowalczyk), Zaremba – Jasiński, Pudlik, Bryłka, Sluga, Kawala (41. Paliszewski) – Machnik. Trenerzy Grzegorz Bryłka i Marek Duraj.

Wyniki i tabela Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych – TUTAJ.

Kolejny mecz nasi juniorzy młodsi zagrają 8 kwietnia u siebie o godz. 11.00 z Pogonią Prudnik.

Wysokie zwycięstwo odnieśli natomiast zawodnicy drugiej drużyny trampkarzy występujący w Opolskiej Lidze Trampkarzy. To zespół złożony z zawodników z rocznika 2004, czyli rok młodszych od większości rywali. Nasza drużyna pewnie pokonała u siebie Chemik Kędzierzyn-Koźle 8:1 (5:0).

Odra II Opole – Chemik Kędzierzyn-Koźle 8:1 (5:0)
Bramki dla Odry: Bober i Mrozek po dwie oraz Półtorak, Sługocki, Zarzycki i Rutkowski.
Odra: Wojakowski – Babijczuk, Chinczewski, Stolarewski, Palmer – Rutkowski, Śliwiński, Zarzycki, Mrozek, Paszkowski – Bober. Na zmiany wchodzili (w tej lidze są zmiany lotne): Chadała – Kopacz, Kicmach, Sługocki, Drescher, Półtorak, Mokrzycki.
Trenerzy: Wojciech Mielnik i Krzysztof Chełpa.

Wyniki i tabela Opolskiej Ligi Juniorów Trampkarzy – TUTAJ.

Kolejny mecz drugi zespół trampkarzy zagrają 3 kwietnia na wyjeździe z OKS-em Olesno.

foto: Mirosław Szozda