Do długiej listy zawodników rozstających się z naszym klubem dołączył 29-letni środkowy pomocnik, któremu z końcem czerwca wygasa kontrakt i nie zostanie przedłużony.

110 oficjalnych występów w pierwszej drużynie Odry. Pięć strzelonych goli. Dwa awanse. Do tego mnóstwo kartek i jeszcze więcej zdrowia, serca oraz charakteru zostawionego na boisku przy ul. Oleskiej oraz w meczach wyjazdowych. Mateusz Peroński po czterech sezonach żegna się z Odrą Opole. Zapadła decyzja, że jego wygasający z końcem czerwca kontrakt nie zostanie przedłużony.

„Peron” trafił do Odry przed sezonem 2014/15, tuż po spadku naszego klubu z drugiej ligi zachodniej do trzeciej ligi śląsko-opolskiej. Wcześniej przez całe życie występował na Dolnym Śląsku, a na Oleskiej wylądował po dwóch sezonach spędzonych w MKS-ie Oława, gdzie współpracował z trenerem Zbigniewem Smółką. Z niebiesko-czerwonymi świętował promocję najpierw do drugiej, a potem Nice 1 Ligi. Miniony sezon zakończył z bilansem 18 spotkań i 1 zdobytej bramki – na 1:0, w inaugurującym sezon meczu z Górnikiem Łęczna.

Wraz z odejściem 29-letniego pomocnika uszczuplone zostanie grono zawodników z najdłuższym stażem w naszym zespole. 4,5 roku w Odrze gra Tobiasz Weinzettel, a pół roku krócej – Rafał Brusiło.

„Peronowi” bardzo, bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie barw naszego klubu. Powodzenia!

foto: Mirosław Szozda