Niespełna 23-letni napastnik został wypożyczony do Odry z Górnika Zabrze.

Umowa transferu czasowego wygaśnie 30 czerwca. Zawarto w niej opcję pierwokupu zawodnika. Marcin Urynowicz jest rodowitym zabrzaninem i całą dotychczasową karierę spędził w klubach ze swojego miasta. Zaczynał w Trampkarzu 22 Biskupice, skąd przeniósł się do Gwarka. Przed sezonem 2015/16 znalazł się w Górniku. W ekstraklasie zadebiutował jako 19-latek.

Łącznie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zaliczył 32 występy. Zdobył 4 bramki. Ostatnią jesień zakończył z bilansem 8/1. Trafił do siatki w 90. minucie wyjazdowego meczu z Wisłą Płock (4:0). Podczas pierwszoligowego roku Górnika (sezon 2016/17) rozegrał 18 spotkań. Dość regularnie walczył też w trzecioligowych rezerwach 14-krotnego mistrza Polski. Tam jego liczby to 36 występów i 17 goli. 8 z nich strzelił w tym sezonie (w 9 meczach).

Marcin Urynowicz w Odrze zwiększy rywalizację wśród napastników. Dotąd w tej formacji mogliśmy liczyć na Ivana Martina Gomeza i Szymona Skrzypczaka. Urynowicz to czwarty zawodnik pozyskany tej zimy przez nasz klub. Wcześniej kontrakty parafowali Artur Krysiak i Miłosz Trojak, zaś z Pogoni Szczecin wypożyczony został Dawid Błanik.