Szóstym zawodnikiem zakontraktowanym tego lata przez nasz klub jest 25-letni obrońca, ostatnio występujący w Bruk-Becie Termalice Nieciecza.

Kamil Słaby związał się z Odrą kontraktem do 30 czerwca 2020 roku, z możliwością jego przedłużenia o kolejny sezon.

Szybko podjąłem tę decyzję. Przekonał mnie trener Rumak, z którym znaliśmy się wcześniej. Przedstawił mi wizję funkcjonowania drużyny. Trafiam do fajnego miasta i dobrze zorganizowanego klubu, o którym słyszałem wiele pozytywnych opinii – mówi nowy zawodnik naszej drużyny.

Słaby, który we wrześniu skończy 26 lat, jest nominalnym lewym obrońcą. Posiada duże doświadczenie na boiskach Fortuna 1 Ligi. Na szczeblu tym zanotował ponad 100 występów i zdobył 9 bramek. Bronił barw Sandecji Nowy Sącz, której jest wychowankiem, a także GKS-u Katowice oraz – ostatnio – Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. W drużynie „Słoni” jesienią 2017 roku rywalizował o punkty w Lotto Ekstraklasie. Jego dorobek na najwyższym poziomie rozgrywkowym to 9 meczów i 1 gol.

Kamil Słaby to szósty zawodnik zakontraktowany tego lata przez Niebiesko-Czerwonych. Wcześniej na Oleską 51 trafili Kacper Rosa, Hubert Sobol, Michał Sparwasser, Bartłomiej Wdowik i Mateusz Wypych.

Witamy w Opolu i życzymy jak najwięcej powodów do radości!