Od 8 stycznia do rundy wiosennej przygotowują się występujący w Centralnej Lidze Juniorów podopieczni trenerów Grzegorza Zmudy i Tomasza Copika.

Mają już za sobą pierwszy sparing. Zremisowali w nim 1:1 z czołową ekipą opolskiej 4 ligi – Swornicą Czarnowąsy Opole. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Dawid Miroszka.

Zespół Odry wystąpił w składzie: Zarzyczański – Kopek, Lisoń, Chodorek, Graczyk – Pietrakowski, Olejnik, Machnik, Kram – Kozłowski, Smolarek. Na zmiany wchodzili jeszcze: Lakwa, Wacławczyk, Miroszka, Mikołaj Styrczula, Wójciak.

Mecz towarzyski ze „Sworą” był ostatnim akcentem tygodniowego zgrupowania dochodzeniowego, jakie nasza młodzież miała w drugim tygodniu ferii. Nie uczestniczyła w nim trójka zawodników, która była na obozie we Władysławowie z pierwszą drużyną. Nad morzem trenowali bramkarze Maciej Styrczula i Maciej Turek oraz pomocnik Sebastian Bryłka. Nie wystąpił poza tym kontuzjowany Mateusz Suchodolski.

– Jestem zadowolony po meczu ze Swornicą – mówił trener Zmuda. – Z silnym rywalem zagraliśmy dobry mecz. Z nim graliśmy też w poprzednich okresach przygotowawczych i zasłużenie przegrywaliśmy będąc drużyną gorszą. Teraz różnicy nie było widać.

W ramach przygotowań juniorzy zagrają jeszcze pięć spotkań. Wśród rywali są cztery zespoły seniorów i juniorska Pomologia Prószków.

Oto plan sparingów:
Orzeł Źlinice (3.02)
Małapanew Ozimek (10.02)
Pomologia Prószków (17.02)
Mechnice (24.02)
KS Krasiejów (3.03)

Pierwsza wiosenna kolejka ligowa w grupie zachodniej Centralnej Ligi Juniorów została zaplanowana na 10.03, a wówczas nasza drużyna zagra z Miedzią Legnica na wyjeździe.

W przerwie zimowej w zespole zaszło kilka zmian. Odeszło czterech zawodników z rocznika 1999, a więc najstarszego, jaki może w tym sezonie występować w kategorii juniorów. Grzegorz Grabas przeszedł do trzecioligowego Ruchu Zdzieszowice, a trójka Marek Kotula, Piotr Krzyżowski i Kamil Salatycki zasiliła występujący w klasie okręgowej Śląsk Łubniany. W innym zespole z „okręgówki”, Orle Źlinice, będzie występował bramkarz Dominik Wrzos. Niewykluczone też, że z zespołu odejdzie kapitan Kacper Grądowski. Zainteresowany nim jest Ruch Zdzieszowice.

foto: Mirosław Szozda