23-letni napastnik z Hiszpanii podpisał dwuletni kontrakt z naszym klubem.

Ivan Martin Gomez urodził się w 1995 roku. Na poziomie hiszpańskiej Segunda Division B (trzeci szczebel rozgrywkowy) rozergał łącznie ponad 70 meczów i strzelił 12 goli. Był zawodnikiem rezerw Realu Betis Sevilla, CD Alcoyano, Ecija Balompie, CD Tudelano, rezerw Realu Valladolid czy Pontevedra CF. W tym ostatnim klubie spędził miniony sezon, kończąc go z dorobkiem trzech bramek w 12 występach. Jego zespół zajął 14. miejsce w 20-drużynowej ligowej stawce.

W Polsce panuje coraz większa moda na hiszpańskich napastników z niższych lig. Również z trzeciego poziomu rozgrywkowego do naszego kraju trafił Carlitos, który był ostatnio bohaterem głośnego transferu na linii Wisła Kraków – Legia Warszawa. Tego lata z Segunda Division B do Polski trafił też Jesus Jimenez, sprowadzony do Górnika Zabrze.

Ivan Martin Gomez, który parafował kontrakt do 30 czerwca 2020 roku, to pierwszy Hiszpan w historii Odry, a czwarty obecnie obcokrajowiec w kadrze zespołu – obok Czecha Jakuba Habusty, Słowaka Tomasa Mikinicza i Brazylijczyka dudu Paraiby. Wzmocni rywalizację w ataku, a o miano „dziewiątki” przyjdzie mu walczyć z Szymonem Skrzypczakiem.

Gomez to ósme tego lata wzmocnienie Odry. Wcześniej na Oleską trafli Serafin Szota, Jakub Moder, Michał Szromnik, Dudu Paraiba, Patryk Janasik, Krzysztof Janus i Paweł Baranowski.

Bienvenido a Opole!

foto: archiwum własne