Za nami trzeci z cyklu czterech turniejów tegorocznej edycji ECO Cup. Wcześniej grali chłopcy z roczników 2008 i 2010, a tym razem rywalizowało 16 drużyn z rocznika 2009. Tradycyjnie podzielono te zespoły na dwie grupy: niebieską i czerwoną czyli zgodnie z barwami naszego klubu.

Organizatorem zmagań jest bowiem nasz klub, a ściślej dodając działająca przy nim Akademia. Nie udałoby się jednak przeprowadzić zawodów na tak wysokim poziomie organizacyjnym, gdyby nie pomoc partnera tytularnego czyli Energetyki Cieplnej Opolszczyzny S.A.

W grupie niebieskiej zwycięsko z walki (grano systemem każdy z każdym) wyszła drużyna UKP Gol Opole, drugą lokatę zajęła Soccer College Łubniany, a trzecią Hattrick Głuchołazy. W grupie czerwonej zwycieżyła drużyna z rocznika 2010 z Odry Opole, która okazała się lepsza od starszych kolegów. Drugie miejsce zajął UKS Turawa, a trzecie drużyna Soccer College Łubniany.

Wszyscy piłkarze uczestniczący w turnieju otrzymali pamiątkowe medale, efektowne terminarze zbliżających się piłkarskich mistrzostw świata, a każda drużyna puchar. Najlepsze dwie drużyny z każdej grupy otrzymały też nagrody ufundowane przez partnera technicznego naszego klubu – firmę JAKO oraz Centrum Rozrywki „Kubatura”. Wielką pomoc okazał też kolejny wypróbowany partner naszego klubu – hipermarket Auchan mieszczący się przy ul. Sosnkowskiego.

Zapraszamy na ostatni turnieje tegorocznego cyklu ECO Cup do Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz. Na najbliższą sobotę 9 czerwca zaplanowano zmagania drużyn z rocznika 2007 (od godz. 15.00 do 21.00).

foto: Andrzej Klimek/Sportoweopole.pl