Na półmetku jest już tegoroczny cykl turniejów ECO Cup organizowanych przez Akademię Odry Opole we współpracy z wypróbowanym od wielu lat partnerem naszego klubu – Energetyką Cieplną Opolszczyzny S.A.

Po zmaganiach zawodników z rocznika 2008 dwa tygodnie temu, przyszedł czas na rywalizację chłopców z rocznika 2010. Wzięło w niej udział 16 drużyn z naszego województwa podzielonych na dwie ośmiozespolowe grupy: czerwoną i niebieską.

W grupie czerwonej zwycięsko z walki (grano systemem każdy z każdym) wyszła Victoria Chróścice, drugą lokatę zajęła Swornica Czarnowąsy, a trzecią Rodło Opole. W grupie niebieskiej prym wiodły ekipy gospodarzy czyli naszej Odry. Grały w tej grupie dwie drużyny i zajęły 1. oraz 3. miejsce, a przedzieliła je ekipa Football Academy Opole.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, efektowne terminarze zbliżających się piłkarskich mistrzostw świata, a każda drużyna puchar. Najlepsze dwie drużyny z każdej grupy otrzymały też nagrody ufundowane przez partnera technicznego naszego klubu – firmę JAKO oraz Centrum Rozrywki „Kubatura”.

Były też specjalne konkursy. W podbijaniu piłki najlepszy był Julian Gut (Odra Opole) i w nagrodę otrzymał piłkę z autografem reprezentanta Polski – Jakuba Błaszczykowskiego, a drugi w tym konkursie Marcel Witkowski (Victoria Chróścice) dostał książkę z autografem tego znakomitego piłkarza. Nagrodzono również najlepiej dopingujących kibiców – rodziców. W tej konkurencji najlepsi byli fani Swornicy Czarnowąsy, a drugie miejsce zajęli przedstawiciele MKS-u Gogolin.

Nie byłoby tego wielkiego turnieju (łącznie ponad 800 dzieci w całej tegorocznej, trzeciej już edycji), gdyby nie pomoc firmy ECO. Turniej wspierają również JAKO, Centrum Rozrywki „Kubatura” oraz będący partnerami klubu: hipermarket Auchan mieszczący się przy ul. Sosnkowskiego i firma Vendico. Sprawnej organizacji nie byłoby także, gdyby nie trenerzy pracujący w Akademii Odry oraz oczywiście rodzice naszych młodych adeptów. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc.

Zapraszamy na dwa kolejne turnieje tegorocznego cyklu ECO Cup do Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz. Na najbliższą sobotę 2 czerwca zaplanowano zmagania drużyn z rocznika 2009 (od godz. 9.00 do 15.00), a na koniec 9 czerwca walczyć będą ekipy z rocznika 2007 (od godz. 15.00 do 21.00).

foto: Andrzej Klimek/sportoweopole.pl