Przed nami trzecia edycja cyklu turniejów organizowanych przez nasz klub – a dokładnie Akademię Odry – we współpracy z jednym z partnerów strategicznych – Energetyką Cieplną Opolszczyzny S.A.

W tym roku na boiskach Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz będziemy mieli cztery imprezy dla poszczególnych roczników. W zmaganiach najpierw wystąpią chłopcy z rocznika 2008 (w najbliższą sobotę od godz. 14.00 do 20.00). Na 26 maja zaplanowano turniej dla rocznika 2010 (od godz. 15.00 do 21.00), tydzień później grać będą drużyny z rocznika 2009 (od godz. 9.00 do 15.00), a na koniec 9 czerwca ekpy z rocznika 2007 (od godz. 15.00 do 21.00).

– W każdym z czterech turniejów wystąpi po 16 drużyn – mówi Marek Duraj, dyrektor Akademii Odry Opole. – Łącznie więc będzie to około 800 młodych piłkarzy w całym cyklu. Już choćby te liczby wskazują, że to poważne przedsięwzięcie i dlatego bardzo dziękujemy firmie ECO za wielką pomoc w jego realizacji.

W turniejach startować będą zespoły ze szkółek i klubów z Opola. Oprócz gospodarzy czyli naszych młodych adeptów z Odry, będą jeszcze przedstawiciele takich klubów jak: Rodło Opole, Football Academy Opole, UKP Gol Opole, a także m.in. Stal Brzeg czy Spiders Krapkowice.

Oprócz głównego i jednocześnie tytularnego partnera, czyli firmy ECO, w organizacji turniejów pomagają również: partner techniczny naszego klubu czyli firma JAKO oraz Centrum Rozrywki „Kubatura”.