W  meczu 10 kolejki Fortuna 1 Liga przegrywamy z Chrobrym Głogów  3:2

Z obozów obu ekip dało się słyszeć, ze remis w tym meczy nikogo nie usatysfakcjonuje. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którym już pierwsza akcja przyniosła prowadzeni. Piłkę z prawej strony Kozak podał do niepilnowanego Lebedyńskiego, który bez problemu pokonał Kacpra Rose. Kolejne fragmenty gry upłynęły głównie na rozgrywaniu piłki w środkowej strefie. Odra próbowała sforsować obronę gospodarzy prawą stronę, gdzie aktywny był Krzysztof Janus. W 26 minucie spotkania piłkę we własnym polu karnym dotknął jeden z obrońców, sędzia główny po konsultacji ze swoim asystentem uznał jednak, że nie ma podstaw do podyktowania rzutu karnego. W 42 minucie spotkania po akcji prawą stroną piłkę otrzymał Benedyczak, który strzałem po “długim słupku” pokonał wybiegającego z bramki Rosę.

Po zmianie stron opolanie ruszyli odważniej do ataków. Poza kolejnymi rzutami rożnymi nic z tego nie wynikało. Chrobry pilnował korzystnego dla siebie wyniku i nie dopuszczał zawodników w niebieskich koszulkach do dogodnych sytuacji bramkowych.

W 84 minucie Mateusz Kamiński, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował piłkę do siatki. 120 sekund później kapitalnym strzałem popisał się wprowadzony w 2 połowie Czyżycki i pokonał Michała Szromnika czym doprowadził do wyrównania.

W doliczonym czasie gry gospodarze wywalczyli dwa rzuty rożne. Po pierwszym dośrodkowaniu kapitalną interwencją popisał się Rosa. Niestety drugi korner zapewnił 3 punkty dla gospodarzy. Michał Ilków-Gołąb wykorzystał dośrodkowanie z narożnika boiska i sędzia zakończył spotkanie.

Protokół meczowy:

10. kolejka Fortuna 1 Ligi
Sobota, 21.09.2019 r., godz. 18:00, Głogów

Chrobry Głogów – Odra Opole 3:2 (2:0)

Lebedyński 4′, Benedyczak 42′, Ilków-Gołąb 94′ – Kamiński 84′, Czyżycki 86′.

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin)

Chrobry Głogów: Szromnik – Ilków-Gołąb, Michalec, Praznovsky, Ratajczak, Ziemann (Pawilik 73′), Mandrysz (Kowalczyk 84′), Drewniak, Kozak, Benedyczak (Diduszko 82′) – Lebedyński.

Rezerwowi: Abramowicz, Artigas, Kulchawy, Góra, Kubica, Stolc.
Trener Piotr TWOREK.

Odra Opole: Rosa – Janasik, Wypych, Kamiński, Winiarczyk – Janus, Adamec (Czyżycki 55′), Timmermans (Błanik 72′), Wdowik (Wróblewski 56′), Bonecki, Skrzypczak (Kpt).

Rezerwowi: Krysiak, Żemło, Mesjasz, Sobol, Mikinic, Trojak.
Trener Piotr PLEWNIA.

Żółte kartki: Ratajczak, Ilków-Gołąb, Kowalczyk – Winiarczyk, Bonecki.