Nasza drużyna poniosła wysoką porażkę w Chojnicach.

Jakub Habusta, czeski gracz Odry, podkreślał przed wyjazdem do Chojnic, że ważne będzie, by po raz drugi w sezonie spróbować zagrać na zero z tyłu. Te plany wzięły w łeb dosłownie po kilkudziesięciu sekundach, bo już w 2. minucie – za sprawą Damiana Piotrowskiego – było 1:0. Gospodarzom wystarczył kwadrans, by rzucić Niebiesko-Czerwonych na deski. Piotrowski, Seweryn Michalski, Karol Gardzielewicz… 3:0 po 15 minutach. Nokaut.

Odrobinę nadziei na korzystny wynik wlał początek drugiej połowy. Bardzo ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Sebastian Bonecki. Środkowy pomocnik po ostatnim meczu, z GKS-em 1962 Jastrzębie, przyznawał, że chciałby wreszcie zdobyć bramkę w wygranym przez Odrę spotkaniu. W Chojnicach nic z tego nie wyszło… Była 47. minuta, a już w 54. gospodarze odzyskali trzybramkowe prowadzenie. Rzut karny na gola zamienił Hubert Wołąkiewicz.

Opolanie ambitnie walczyli o skorygowanie bardzo niekorzystnego rezultatu. Ivan Martin Gomez trafił piłką w poprzeczkę, a w końcówce gospodarzy swoimi interwencjami przed stratą drugiego gola ratował Radosław Janukiewicz.

Dla Odry była to trzecia z rzędu porażka. Szansa na rehabilitację – w niedzielę, gdy zmierzymy się przy Oleskiej z Puszczą Niepołomice.