Na temat celu tego wydarzenia powiedziano i napisano już w Opolu, w Polsce i na emigracji wiele – wciąż jednak za mało.

Wsparcie leczenia Krzysztofa Kwaśniewskiego – przebywającego obecnie poza granicami kraju, lecz mimo odległości zawsze czynnego kibica naszego klubu – wymaga zaangażowania każdego komu na sercu leży wspólnota tworzona przez fanów “Niebiesko-Czerwonych”.

Świetną okazją do pomocy będzie impreza sportowa jaką na 28 sierpnia 2016 zaplanował opolski MOSiR, przy współudziale kilku innych firm i instytucji.

Na portalu społecznościowym Facebook założone jest już wydarzenie, do którego warto niezwłocznie dołączyć, aby śledzić informacje o imprezie, która odbędzie się na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków.

We wstępie napisano:

“Dnia 28.08.2016 (niedziela) odbędzie się charytatywna zumba, którą poprowadzą wspaniali instruktorzy – Kasia Kochalska, Karolina Tychoń KAJAH oraz Patryk Kolwicz. Podczas tego wydarzenia wolontariusze ze stowarzyszenia “Jedna Odra” będą zbierać do puszek pieniądze, które w całości będą przekazane na leczenie Naszego kolegi Krzyśka “Kwacha” Kwaśniewskiego, który zmaga się z cieżką chorobą jaką jest chłoniak nieziarniczy (rak układu chłonnego).

Krzysiek ma 33 lata jest ojcem trójki dzieci, ma kochającą żonę Anię, ktora sama niestety nie udźwignie całego ciężaru. Kwachu jest kibicem Opolskiego klubu OKS ODRA OPOLE dlatego prosimy o pomoc wszystkich, którym los Naszego kolegi nie jest obojętny. Zapraszamy Was całymi rodzinami do wzięcia udziału w tym wydarzeniu”!