Prezydent Opola pojawił się na wtorkowej konferencji prasowej Odry, by osobiście przywitać Daisuke Matsuiego, który dziś podpisał roczny kontrakt z naszym klubem.

Korzystając z okazji i faktu, że Opole to największy sponsor klubu, przychodzę, by pogratulować panu prezesowi działań, które podejmuje. Obserwuję z wielkim zaangażowaniem i uwagą to, jak Odra Opole się rozwija. Jej rozwój bez tak odważnych decyzji nie byłby możliwy. Jednocześnie jestem przekonany, że rozwój klubu będzie postępował cały czas. Dzisiejsza prezentacja nowego zawodnika jest wielkim i ważnym wydarzeniem. Sądzę, że wkrótce doczekamy kolejnych równie ważnych, a miasto pozostanie z pewnością stabilnym i przewidywalnym partnerem dla klubu. Również w zakresie infrastruktury, bo wiem, że kibice na to czekają – powiedział Arkadiusz Wiśniewski.

I zwrócił się bezpośrednio do nowego pomocnika Odry.
Chciałbym podziękować panu Daisuke za to, że wybrał klub z Opola. O wielkiej tradycji piłkarskiej. Największe gwiazdy polskiej piłki nożnej grały na tym stadionie. Czy to w barwach Odry, czy rywali. Myślę, że Daisuke będzie bardzo ważnym elementem zespołu. Wierzę, że dzięki jego pracy i zaangażowaniu, klub będzie odnosił wielkie sukcesy, czego mu życzę. Jestem też przekonany, że pan Daisuke doceni Opole. Bo to piękne miasto, peł ne ludzi o ciepłym sercu. Myślę, że wszyscy przyjmą go gorąco i rzeczywiście stadion będzie w sobotę pełen kibiców. Opole obchodzi w tym roku 800-lecie istnienia. Można powiedzieć, że to kolejny element tych obchodów, że doczekaliśmy się w składzie drużyny pierwszego samuraja – dodał prezydent naszego miasta.

foto: Mirosław Szozda