Oficjalna strona ODRA OPOLE
Sponsorzy Strategiczni
Sponsor Tytularny Rozgrywek

Sparing z Polonią Bytom już w sobotę!

Piłkarze Odry cykl test-meczów podczas okresu przygotowawczego przed rundą wiosenną rozpoczną meczem sparingowym z zaprzyjaźnionym zespołem Polonii Bytom.

Spotkanie odbędzie się w Opolu na boisku przy ulicy Józefa Hallera, w sobotę o godzinie 12:00.

Nasz najbliższy sparingpartner aktualnie występuje w III lidze w grupie 3. Po 18. kolejkach z 36 punktami na koncie zajmuje 3. pozycję, tracąc 5 punktów do lidera – LZS Goczałkowice Zdrój.

Mecze z Polonią Bytom w okresie przygotowawczym stają się tradycją i drużyny regularnie sprawdzają się w zimowym okresie przygotowawczym. Po raz ostatni 16 stycznia 2021 roku w Bytomiu-Miechowicach. Sparing rozegrany został w trudnych warunkach atmosferycznych, z 45-minutowym opóźnieniem, spowodowanym obfitymi opadami śniegu i pracami związanymi z przygotowaniem boiska do gry. Do przerwy Polonia prowadziła 2:0, ale po zmianie stron nasza drużyna strzeliła 3 gole i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mecz zakończył się zwycięstwem Odry 3:2.  Gole w tamtym meczu strzelali: Adam Żak, Maciej Wróbel i Łukasz Winiarczyk.

Polonia Bytom rozpoczęła okres przygotowawczy 10 stycznia, ale już ma za sobą 1 sparing. Na boisku w Bytomiu-Miechowicach podopieczni trenera Kamila Rakoczego ulegli I-ligowej Skrze Częstochowa 2:3 (1:1). Oba gole bytomianie zdobyli po strzałach z rzutów karnych.

Dla podopiecznych trenera Piotra Plewni sobotni sparing będzie pierwszym spośród sześciu test-meczów podczas tego okresu przygotowawczego. Kolejne 2 (z Chojniczanką Chojnice i Arką Gdynia) rozegrane zostaną na obozie w Cetniewie, na który piłkarze Odry wyjadą w niedzielę.

W Opolu, również na boisku przy ulicy Hallera zostanie rozegrany jeszcze jeden sparing, 12 lutego ze Skrą Częstochowa.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments