Oficjalna strona ODRA OPOLE
Sponsorzy Strategiczni
Sponsor Tytularny Rozgrywek

Pierwszy transfer 2022 roku

Do sztabu szkoleniowego niebiesko-czerwonych dołączył trener analityk Sławomir Morawski. Nowy trener będzie wspierał w procesie analizy nie tylko sztab szkoleniowy pierwszego zespołu, ale także zespoły z klubowej Akademii.

Sławomir Morawski mimo młodego wieku (31 lat) zebrał już bogate doświadczenie w swojej dziedzinie, czego potwierdzeniem jest CV nowego trenera Odry.

Trener Morawski ukończył studia licencjackie na kierunku: Coaching i Zarządzanie w Wyższej Szkole Sportu we Wrocławiu oraz studia magisterskie na kierunku: Zarządzanie zasobami ludzkimi w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Posiada licencję trenerską UEFA A.

Ścieżka zawodowa trenera Morawskiego rozpoczęła się w 2018 roku w ekstraklasowej wówczas Miedzi Legnica, gdzie poza analizą taktyczną był również asystentem trenera. Po roku pracy w Miedzi przeniósł się do Zagłębia Lubin, gdzie zajmował się analizą taktyczną i scoutingiem. Pracował tam do grudnia 2019 roku, a następnie został konsultantem analitycznym w klubie portugalskiej ekstraklasy Portimonense SC.

Podczas Mistrzostw Europy 2020 (2021) był wsparciem analizy taktycznej dla reprezentacji Turcji. Od sierpnia 2020 do września 2021 był trenerem analitykiem w szwajcarskim FC Aarau.

Nowy członek sztabu szkoleniowego Odry Opole jest twórcą i doradcą w projekcie edukacyjnym „Be Your Best”. Sławomir Morawski jest również założycielem projektu „Mindfootballness”, twórcą ebooka „Football Intelligence and Tactical Analysis” przetłumaczonego na 11 języków oraz trenerem-wykładowcą coachingu w Polskim Związku Piłki Nożnej, a także wykładowcą w Wyższej Szkole Sportu we Wrocławiu. Ponadto brał udział w roli prelegenta w następujących międzynarodowych konferencjach: Annual Analytics Summit, Football 360 Summit, HUDL Webinar, Jordan Football Association ISSPF, Sunday Session, Catapult Webinar Series, Hajduk Split Academy Education.

Trenerze Sławomirze, cieszymy się, że dołączyłeś do naszego zespołu. Witamy Cię serdecznie na Oleskiej 51!

4 5 votes
Article Rating
Subskrybuj wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments