Oficjalna strona ODRA OPOLE
Sponsorzy Strategiczni
Sponsor Tytularny Rozgrywek

Ośrodek „Kibice Razem” już czynny

Stowarzyszenie Kibiców naszego klubu, „Jedna Odra” w ramach akcji PZPN otworzyło w poniedziałek przy ul. Plebiscytowej 18 ośrodek „Kibice Razem”.

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski, wiceprezydent Przemysław Zych, przewodniczący rady miasta Łukasz Sowada, przedstawiciel PZPN Dariusz Łapiński oraz wiceprezes naszego klubu Ireneusz Gitlar stawili się w poniedziałek na uroczystym otwarciu ośrodka „Kibice Razem” przy ul. Plebiscytowej, którego gospodarzem będzie „Jedna Odra”. Do dyspozycji stowarzyszenia pozostanie m.in. biuro czy duża sala spotkań.

Będziemy zapraszali opolan, niezależnie od wieku i liczymy, że stanie się on miejscem interesujących spotkań nie tylko dla kibiców piłkarskich. W sposób szczególny chcemy prowadzić zajęcia dla dzieci, gdyż jesteśmy przekonani, że zakorzenienie w nich zasad fair-play oraz wskazanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, jest niezwykle istotne i warto poświęcić na ten cel naszą energię – mówi Albert Ogiolda z „Jednej Odry”, cytowany na łamach NTO.

W ramach akcji „Kibice Razem” PZPN pomógł stworzyć już 17 podobnych ośrodków na terenie kraju. – To bardzo ważne, żeby scalać środowisko kibiców. Doświadczenie pokazuje, że jak kibicom da się wędkę w postaci dachu nad głową, dwóch osób, które pewne inicjatywy koordynują, to oni są wstanie wykorzystać swój potencjał społeczny dla dobra mieszkańców miasta, a nie tylko dla dobra własnego – przyznaje na antenie Radia Opole Dariusz Łapiński, krajowy koordynator współpracy z kibicami w PZPN.

Prace nad otwarciem ośrodka trwały rok. „Jedna Odra” pracuje nad dalszym wyposażaniem go w sprzęt, który zwiększy funkcjonalność. W planach jest m.in. powstanie biblioteki kibica.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments